Jakie sporty warto uprawiać w Oleśnicy?

Oleśnica słynie ze swojego sportowego charakteru. Oprócz całego szeregu obiektów sportowych, takich jak: stadion miejski, nowo wybudowany kompleks sportowo-rekreacyjny czy hala sportowa z boiskami zewnętrznymi, możemy tam znaleźć także pełno różnych klubów sportowych. 

Najbardziej znanym i najstarszym klubem sportowym jest tam Pogoń Oleśnica. Istnieje on od 12 maja 1945 roku. Jest to klub wielosekcyjny obejmujący takie sporty jak piłka nożna, piłka ręczna, brydż czy szachy. W Oleśnicy znajdziemy także różne kluby piłkarskie, sekcje pływackie, kluby koszykarskie, a nawet sekcje z grą w tenisa. Warto wspomnieć o tym, że w Oleśnicy znajdziemy Powiatowy Integracyjny Klub Sportowy “Orzeł” Oleśnica, w którym grał i szkolił się ostatni medalista olimpijski w boksie – Wojciech Bartnik. 

Jeśli chodzi o kompleks rekreacyjny w Oleśnicy, jest tam taki szeroki wybór różnych sportów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziemy tam między innymi park wodny z basenem sportowym, basenem rekreacyjnym, wodnymi masażami, jacuzzi, saunami, zjeżdżalniami, a nawet brodzikiem dla najmłodszych. Znajduje się tam także siłownia i fitness z szeroką ofertą zajęć, na przykład z rozciąganiem, pilatesem, jogą czy rowerkami. Oleśnicki Kompleks Sportowy to także ścianka wspinaczkowa, która nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz zarówno dla osób początkujących i zaawansowanych. W kompleksie sportowym w Oleśnicy znajduje się też Miasteczko Zabawy, w którym umieszczone zostały różne atrakcje dla najmłodszych, na przykład dmuchane zabawki, zjeżdżalnie, lodowisko czy kulki. 

Jeśli uprawiasz dużo sportu, warto się nawadniać. Oprócz picia dwóch litrów wody dziennie, warto sięgnąć po napoje izotoniczne. Oprócz dodatkowego nawodnienia potrzebnego w czasie uprawiania sportu, dostarczą nam także niezbędnych elektrolitów.

Pamiętajmy – sport to zdrowie, a Oleśnica to idealne miejsce dla osób kochających sport!