Trzeci nocny bieg z Szerszeniami za nami!

Trzeci nocny bieg z Szerszeniami za nami!

W sobotę wieczorem odbył się w Oleśnicy 3. Bieg Szerszenia – Nocny Bieg Świętojański.


REKLAMA

Miniona sobota upłynęła w Oleśnicy zdecydowanie pod znakiem lekkiej atletyki. Po zmaganiach najlepszych młodzików na Dolnym Śląsku na stadionie zagościli już wyłącznie miłośnicy biegania, którzy wystartowali w Biegu Szerszenia. Zanim odbył się bieg główny główny , organizator wydarzenia Klub Biegacza Szerszeń wspólnie z restauracją Pasta eBasta zaprosił do sportowej zabawy najmłodszych oleśniczan i wzorem poprzedniego roku zorganizował Bieg Małego Szerszenia.

Tym razem miejscem zmagań była bieżnia  stadionu miejskiego przy Brzozowej, gdzie mali biegacze mieli okazję zmierzyć się z dystansami 100, 200 i 400 metrów. Na każde z dzieci, które dotarło do mety czekał pamiątkowe medal. A dla najlepszych przygotowano upominki oraz pamiątkowe zdjęcia na podium. W międzyczasie można było pomalować sobie buzie i zrobić zdjęcie z maskotkami Atola, Pasta eBasta i szkoły Between. Na koniec odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

W międzyczasie na amfiteatrze trwało II Świętojańskie Śpiewanie Nad Wodą, podczas którego zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe. Amfiteatr był tradycyjnie metą nocnych zmagań biegaczy. Zmieniło się za to miejsce startu. Blisko dwustu biegaczy z Oleśnicy, jej okolic, a także innych miast Polski, wyruszyło w trasę z bieżni stadionu miejskiego przy Brzozowej, skąd udali się nad miejskie stawy i tzw. wodociągi, gdzie do pokonania był niezmienny dystans 10 km.

Nie zawiódł faworyt. Podobnie jak przed rokiem na najwyższym stopniu podium stanął Aleksander Kot z WKS-u Oleśniczanki. Oleśniczanie zdominowali zresztą męskie podium, bo uzupełnili je przedstawiciele gospodarzy imprezy – drugi był triumfator pierwszej edycji Bartłomiej Szukalski, a trzeci Kamil Papierski. Wśród pań też najlepsza była mieszkanka naszego miasta. Kobiecą klasyfikację wygrała bowiem Karolina Rasała z Cała Oleśnica Biega. Druga była Małgorzata Czaja z Wrocławia, a na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Papierska z Szerszenia. Nagrodzono też zwycięzców kategorii wiekowych.

Serca kibiców podbiła najmłodsza na trasie, zaledwie 12-letnia Zuzia Janicka, a biegowy peleton zamknął honorowo Sławek Wiatr ze swym owczarkiem Gromem. Na zakończenie prezes Łukasz Zimniak wręczył pamiątkową koszulkę klubu jego nowej honorowej członkini, Martynie Puschhaus, która wspólnie z inną lekkoatletką Magdaleną Kowalczyk i burmistrzem Michałem Kołacińskim wręczała nagrody najlepszym biegaczom.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony