W niedzielę w Bierutowie siatkarski SuperPuchar i forum siatkówki

W niedzielę w Bierutowie odbędzie się mecz o Superpuchar Dolnego Śląska w siatkówce.


REKLAMA

Superpuchar to owoc współpracy Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, który objął wydarzenie swym patronatem oraz Miasta i Gminy Bierutów, z burmistrzem Władysławem Kobiałką na czele, który entuzjastycznie przyjął wizję zorganizowania, jak podkreślają organizatorzy, historycznego dla dolnośląskiej siatkówki meczu.

O trofeum zmierzą się mistrz III Ligi Dolnośląskiej i gospodarze spotkania – Siatkarz Bierutów oraz najwyżej sklasyfikowana dolnośląska drużyna w II lidze, mianowicie Bielawianka Bester Bielawa. Mecz rozpocznie się o godzinie 17 w hali sportowej OKiS w Bierutowie. Wstęp jest bezpłatny.

Superpuchar to jednak nie tylko sam mecz, ale również Forum Dolnośląskiej Siatkówki. W jego ramach odbędzie się też doroczne szkolenie sędziów (17-18 września), a także trenerów (18 września) z całego Dolnego Śląska. Ponadto planowany jest panel dyskusyjny prezesów i włodarzy miast oraz gmin, w których działają środowiska siatkarskie. Tematem spotkania będzie współpraca na linii klub – samorząd.

Forum rozpocznie się o godzinie 12:30 i również jest otwarte dla kibiców. Jego gośćmi będą między innymi były reprezentant Polski w siatkówce, dziennikarz sportowy Łukasz Kadziewicz, prezes PGE Skra Bełchatów Konrad Piechocki i prezes ZZPS Jakub Markiewicz.

siatkowka_bierutow

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony