W niedzielę siatkarski turniej z TKKF Relaks

Bartek Michalak

Człowiek, który o oleśnickim sporcie podobno wie wszystko albo jeszcze więcej. Pasjonat fotografii i dziennikarz tygodnika "Oleśniczanin" dbający w szczególności o jego sportową stronę. Żyje pracą w pracy i...poza nią.

Może Ci się również spodoba

 • Magister

  Nie jestem twoim kolezko. Nie wiem gdzie widzisz zawiść? Źle pamiętasz, forma rozgrywek zawsze była grupy a później 3 drużyny w finale. W roku były zawsze 2 turnieje. Puchary, dyplomy, uścisk prezesa i zdjęcia. Dobrze piszesz, tylko czemu w turnieju TKKF z tamtego roku była taka sama forma nagród. Widocznie się podobała. A teraz przeliczymy, 10 drużyn czyli w sumie 8 bo dwie na pewno TKKF Oleśnica 8*150=1200 zł. Sala 150 zł za godzinę pod warunkiem że będą natryski, tak to 120 zł. Niech turniej trwa 5 godzin. To jest 750 zł, zostaje 450 zł. Dobry biznes. Więcej myślenia życzę.

 • Impuls Wrocław

  Na turniejach trzeba zapewnić dostępność obiektu i całego zaplecza na przynajmniej kilka godzin jak nie cały dzień. Często trzeba zadbać o obecność jakiegoś ratownika medycznego oraz sędziów. Czasem jest jakiś poczęstunek lub nawet obiad. Przeważnie są nagrody: dyplomy, puchary, medale, nagrody indywidualne. Nawet woda dla każdej drużyny. To wszystko kosztuje.
  Jeśli kwota wpisowego nie będzie przesadzona, organizacja dobra i grania będzie sporo, to drużyny chętnie będą przyjeżdżać na takie turnieje.
  We Wrocławiu jest wiele drużyn grających w OMW, i co? Grają 5-8 meczy ale od marca do grudnia z długą przerwą wakacyjną. Żeby pograć gdzieś więcej trzeba albo umawiać się na mecze sparingowe albo jeździć na turnieje poza Wrocław. Niekiedy całkiem daleko, nawet około 100km. We Wrocławiu turnieje nie są organizowane, gdyż koszty wpisowego, nawet 300zł, skutecznie zniechęciły większość drużyn i w chwili obecnej takich wydarzeń we Wrocławiu nie ma.
  Popieramy taką inicjatywę. Jeśli takie turnieje będą organizowane regularnie i w miarę często, oraz informacja o nich odpowiednio rozpropagowana to jestem przekonany, że z okolicznego Wrocławia będą za każdym razem przyjeżdżać drużyny prezentujące i zapewniający dobry poziom.

 • Magistrator

  Oj zawistny kolega pana prezesa? A mozesz mi przypomniec jakie nagrody fundowal Siatkarz przy swoim turnieju? No tak, dyplom i usciskl dloni prezesa. A jak zasluzyles to jeszcze zdjecie. Suuuper po prostu. I przypomne forme rozgrywek, przegrywasz mecz odpadasz. Ubaw po pachy;) zastanow sie kolezko

 • Magister

  Pamiętam jak krytykowano Siatkarza że bierze 50 zł i liczba drużyn ograniczona do 12 zespołów. Po co w ogóle taki turniej organizować? Chyba tylko po to bo pewnie TKKF musiał odbębnić turniej bo dostał kasę z miasta. 150 zł za 4 mecze, w OMW gra się przeważnie 9 meczy i kasa jest wpłacana jako zabezpieczenie za walkowera. Panowie i panie z TKKF czasy komuny się skończyły i trzeba dołożyć ze swoich aby bawić się w sport.