W niedzielę siatkarski Memoriał Karoliny Kułakowskiej

Zapraszamy na I Memoriał Karoliny Kułakowskiej, który odbędzie się już 17 lipca.


REKLAMA

W najbliższą niedzielę o godzinie 10 na terenie Szkoły Podstawowej w Ligocie Polskiej rozegrany zostanie I Memoriał Karoliny Kułakowskiej, zmarłej w styczniu 25-letniej miłośniczki siatkówki i współinicjatorki powstania w tej miejscowości boiska do siatkówki plażowej. Pomysłodawcami imprezy są jej przyjaciele.

– Po śmierci Karoliny napisałam na naszej siatkarskiej grupie na Facebooku, że chciałabym w okolicy jej urodzin zorganizować taki turniej. Okazało się, że nie tylko ja o tym pomyślałam – mówi nam Jagoda Łukaszek, współorganizatorka.

– Chcemy w ten sposób upamiętnić cudowną dziewczynę, jej pasję do sportu, uśmiech, koleżeństwo, radość czyli to, co ceniła Karolina oraz pozytywną energię, którą przekazywała innym – słyszymy.

Do turnieju można zgłaszać się parami lub pojedynczo do Mariusza Orczyka i Mateusza Płanety. Osoby, które zgłoszą się indywidualnie będą sparowane w dniu turnieju.

– Turniej połączony będzie również z piknikiem. Będzie poczęstunek dla młodszych i starszych, plenerowa fotościanka, plac zabaw dla dzieci oraz ciekawe upominki i nagrody dla uczestników. Planujemy też licytację wyjątkowych przedmiotow, a pieniądze z niej chcemy przeznaczyć na założenie Fundacji im. Karoliny Kułakowskiej, dzięki której będziemy mogli promować siatkówkę i sport na naszym lokalnym terenie – zapowiadają inicjatorzy. Do wylicytowania będa m. in. piłka z podpisami siatkarskiej reprezentacji kobiet, kalendarz Skry Bełchatów z podpisami zawodników i koszulka reprezantacyjna Piotra Nowakowskiego.

Każdy chętny będzie mógł też wpisać się specjalnej księgi pamiątkowej i podzielić wspomnieniami związanymi z Karoliną. – Chcemy, aby turniej był cykliczny i postaramy się, by był to najlepszy turniej piłki plażowej w regionie – zapowiadają organizatorzy zawodów. Patronem I Memoriału K.Kułakowskiej został Wójt Gminy Oleśnica.

memorialkarolina

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony