Trener Siatkarza: jeśli Oleśnica nienawidzi siatkówki, nie musi jej być

Bartek Michalak

Człowiek, który o oleśnickim sporcie podobno wie wszystko albo jeszcze więcej. Pasjonat fotografii i dziennikarz tygodnika „Oleśniczanin” dbający w szczególności o jego sportową stronę. Żyje pracą w pracy i…poza nią.

Może Ci się również spodoba

 • sloneczko

  A co wy się tu rozpisujecie? I skąd macie takie dane? Tu jest wywiad z trenerem, a nie prezesem. On jest od drużyny , grania i trenowania, a nie finansów. Zmiencie forum, bo to nie to.

 • Zapomniałem dodać, że do tego wszystkiego trzeba jeszcze opłacić trenerów za cały rok ;)

 • Ludzie, 40 tyś zł idzie na samą halę sportową, dodać do tego koszt sędziów na WSZYSTKIE mecze kadetów oraz seniorów, przy tym zaznaczając, że kosz sędziego z kadetów to jakieś 700 zł za mecz a z seniorów +/- 1500 zł. Plus stroje na nowy sezon, paliwo czy jakiś bus na wyjazdy i kasa się kończy :(

 • ciekawy

  Nie ujmując nic oleśnickim siatkarzom czy aby na pewno jest wszystko OK? Dotacja niby za duża, niestety spadek do niższej ligi. Jakiś czas temu padło pytanie (chyba na moja oleśnica.pl): „co się dzieje z kasą która powinna wpłynąć (gdzie, do czyjej kieszeni) za reklamowanie lokalnych przedsiębiorców na meczach ligowych i chyba raz do roku na międzynarodowym turnieju??? Ponoć oficjalnie nigdzie nie ma zaksięgowanych takich operacji.

 • Gracz

  Oleśniczanie kochają sport w każdej postaci,ale niekoniecznie lubi prezesa

 • Sportowiec

  Mam rade dla tych co uważają że taka dotacja to dużo. Tańsza sprawa kupcie sobie Xbox cena ok.1000 emocje gwarantowane i się na gadacie a sport zostawcie ambitnym ludziom. Nie chodźcie na wf i zajmijcie się polityką. Nie ma sprawy rada za darmo.

 • laik

  Przy niewydolności finansów publicznych opieranie sportu o takie źródło finansowania od razu musi zakładać, że wystarczy na sport dla zabawy i rekreacji. Miasto nie nadaje się do takiej działalności. Brakuje i motywacji, i budżetu. Kluby sportowe grające w lidze to dzisiaj biznes. Poza tym nie jest tajemnicą, że w Polsce jest bardzo duży poziom nieufności (badania naukowe). Stąd m.in. cała masa „zawodowych” krytyków do wszystkich tematów: od parkowania po sport.

 • Szkoda

  Szkoda, że nikt nie wspomniał o prywatnych sponsorach, wspierających oleśnicką siatkówkę… Bez nich nie byłoby składu na drugą ligę.

 • V.

  Trener powiedział, co musiało zostać powiedziane, prędzej czy później. Każdy ma prawo do odrobiny frustracji czy żalu o coś lub kogoś. A już tym bardziej każdy ma prawo do obrony swoich przekonań, czego pan Kudłaczewski w tym wywiadzie dokonał.

 • Rafał

  Nie ma u nas hokeja, talent do gry w futbol-wystarczy być grubym. Co do atakującego to przyznam rację, widać było jego brak w składzie. Ale pozostała 2 widać było ich poziom gry choćby w meczu z Głogowem. Jeden nie umiał skończyć piłki, drugiemu wpadały wszystkie kiwki i klepki z przyjęciem tez nie najlepiej. Jak plecy bolały to może trzeba było zejść i wpuścić kogoś za siebie a tak zero pożytku. Kadetów 6 na krzyż, żeńskiej drużyny z tego co słyszałem nie ma takiej i nigdzie nie znalazłem ani nie słyszałem aby kiedykolwiek drużyna taka grała w jakiejś lidze.

 • xyz

  Wielka ściema? Nie przystąpienie do ligii? Liga futbolu startuje dopiero w lipcu bodajże, więc co ty piszesz?
  Prosta sprawa, kasa znika z siatkówki i bardzo dobrze, niech mają coraz mniej, a więcej kasy na inne sporty. Bieganie, kosz czy ręczna.

 • MW

  tak dajmy im milion to będą Oleśnicę rozsławiać na cały świat a połowa kasy zniknie

 • Obiektywny

  Bardzo rzetelny wywiad, trener Kudłaczewski jak zawsze z klasą. Myślę, że wielu szkoleniowców może mu tego pozazdrościć.

 • F

  Futbol Amerykański? Przecież cały ten Outlaws to jedna wielka ściema i medialny szum. Nawet nie wystartowali w lidze i już z nich wielkie gwiazdy. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu gdzie panowie przekonają się, że do gry nie wystarczy tylko gwiazdorzenie.

 • xyz

  Siatkarze dostają wystarczająco dużo kasy więc myślę, że gdyby im nawet obciąć o połowę dali by rade. 76000 zł to suma olbrzymią, więc nie narzekajcie! Są sporty które kosztują dużo więcej wysiłku, pieniędzy i talentu. Choćby Futbol Amerykański czy Hokej. Na sam sprzęt młodzi wydają po 1500 zł. A jest to jeden z tańszej półki sprzęt! Więc nie narzekajcie i bierzcie się do roboty!