Siatkarscy mistrzowie powiatu klas czwartych

W Sycowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego Szkół Podstawowych w mini siatkówce chłopców i dziewcząt klas czwartych.


REKLAMA

W obu kategoriach do zawodów przystąpiło po siedem szkolnych reprezentacji. Zmaganie przeprowadzono najpierw systemem „każdym z każdym” z podziałem na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów i rywalizowały o strefę medalową.

Choć wśród dziewcząt podium zdominowały małe siatkarki z Oleśnicy, to najwyższy stopień „pudła” należał do SP2 w Twardogórze. Wicemistrzyniami powiatu „dwójek” zostały dziewczęta z oleśnickiej SP4, a brąz zdobyła SP6. Tuż za podium znalazła się Ligota Polska, a na fazie grupowej zakończyła zawody SP w Bierutowie.

Sportowcy z Ligoty Polskiej otarli się o medal również w rywalizacji chłopców, po tie-breaku ustępując miejsca trzeciej SP1 w Twardogórze. Srebro wywalczyła SP2 w Sycowie, a mistrzami powiatu zostali siatkarze SP6 w Oleśnicy, którzy w całym turnieju nie stracili ani jednego seta. Organizatorem zawodów był PSZS, a na najlepszych czekały pamiątkowe medale i dyplomy.

Mistrzowie powiatu – SP6 Oleśnica: M.Brocki, A.Bryłka, S.Ciura, K.Nikody, D.Proniewicz, J.Schabikowski.

Mistrzynie powiatu – SP2 Twardogóra: K.Grabczyńska, J.Kuc, W.Mielnik, K.Prymas, W.Sadowska, W.Świerad.

for.W.Rozdolski

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony