Ruszyła kolejna część Volleymanii

Po wakacyjnej przerwie ruszyła kolejna część Volleymanii 2016. Tym razem program zapoczątkowali trenerzy i organizatorzy projektu, którzy spotkali się na konferencji szkoleniowej. Dzieci zajęcia z Volleymanii rozpoczęły na treningach, a już 8 października czeka je pierwszy turniej.


REKLAMA

W Zachodniej Izbie Gospodarczej spotkali się szkoleniowcy-nauczyciele i organizatorzy  Volleymanii 2016. Powodem była coroczna konferencja szkoleniowo-organizacyjna projektu. Do nauczycieli projektu zwrócił się Władysław Pałaszewski – Jesteście osobami, którzy mogą dla wrocławskiej siatkówki wnieść nieocenioną wartość – wspaniałe siatkarskie talenty. Należy pamiętać o historii, która w grach zespołowych w naszym mieście miała znakomite karty, dziś wy możecie je współtworzyć – dodał Nestor, nie tylko wrocławskiej siatkówki. Nauczyciele w części teoretycznej poznawali uwarunkowania działania uzdolnionej siatkarsko młodzieży oraz zapoznali się z możliwościami działań public relations w programie Volleymania.

voleymania3

Po części teoretycznej w hali Gwardii przeprowadzono warsztaty praktyczne, w których pod specjalnym „nadzorem” znalazły się szczegóły siatkarskiego rzemiosła – odbicie oburącz dołem i taktyka gry w mini siatkówce. Praktyczne zajęcia poprowadził Karol Maksymiuk, na co dzień nauczyciel szkoły podstawowej 91 we Wrocławiu, trener kadry Polski Niesłyszących. – Dla mnie to zawsze niesamowite przeżycie, móc rozmawiać o piłce siatkowej w detalach, prezentować sposoby rozwiązań w nauczaniu i móc je przedyskutować w szerszym profesjonalnym gronie. –powiedział trener.

8 października do nauczycieli i organizatorów w Volleymanii dołączą dzieci z klas szóstych, które spotkają się na turnieju „czwórek” w pierwszej rywalizacji po wakacyjnej przerwie. 6. turniej Volleymanii 2016 odbędzie się w hali wielofunkcyjnej AWF-u Wrocław al. Paderewskiego 35 w sobotę 8 października o godzinie 9.

voleymania1

RED, źródło: D.Gintowt/Impel Wrocław

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony