III liga: zwycięskie otwarcie sezonu przez Siatkarza Bierutów

III liga: zwycięskie otwarcie sezonu przez Siatkarza Bierutów

Udanie zainaugurowali nowy sezon siatkarze z Bierutowa. Zespół prowadzony przez Mariusza Dutkiewicza we własnej hali pokonał 3:1 MUKS Ziemia Milicka Milicz.


REKLAMA

Spotkanie rozgrywane w Bierutowie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy od samego początku prowadzili (4:3). Z czasem do głosu zaczęli dochodzić bierutowianie i to oni w końcówce premierowej partii prowadzili 21:19. Ubiegłoroczny mistrz III ligi dolnośląskiej nie zdołał utrzymać przewagi. Siatkarze z Milicza doprowadzili do remisu 22:22, a chwilę później wygrali do 23.

Jak się później okazało była to jedyna partia oddana rywalom przez Siatkarza. Drugi set od początku należał do Michała Patykiewicza i spółki. Już po pierwszych piłkach gospodarze wyszli na prowadzenie 8:3. Po chwili MUKS zaczął odrabiać straty i zbliżyli się na dwa punkty straty 17:19, ale ze zwycięstwa w tym secie cieszył się Siatkarz 25:22.

W trzecią odsłonę bierutowscy siatkarze znów weszli z impetem prowadząc 8:2. Kilka chwil później było 18:9, a to oznaczało tylko jedno- triumf w tym secie przez ekipę Mariusza Dutkiewicza. I tak też się stało, bierutowianie wygrali tę partię 25:18.

Czwarty i ostatni set był najbardziej emocjonujący ze wszystkich w tym meczu. Od samego początku oba zespoły grały punkt za punkt. Przewaga na korzyść gości wykreowała się dopiero przy stanie 13:11. Szalę zwycięstwa na swoją stronę Siatkarz Bierutów przechylił, gdy wygrał na przewagi tego seta 30:28.

Siatkarz: Mucha, Warcholiński, Szmolke, Jezior, Serek, Patykiewicz, Szpak, Krupa, Grzelak, Łabecki, Dutkiewicz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony