III liga: Siatkarz pogonił Górę, Bierutów z kolejną gładką wygraną

Piąte z rzędu zwycięstwo w pięciu rozegranych meczach przez Siatkarza Bierutów stało się faktem.

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Bierutowie, miejscowy Siatkarz podejmował Pogoń Górę. Bierutowianie zwyciężyli to spotkanie 3:0. W premierowej partii goście przekonali się o sile, jaka drzemie w gospodarzach. Pierwszy punkt należał do Pogoni, ale już w drugiej akcji na zagrywkę powędrował Piotr Serek i dzięki jego atomowym serwisom Siatkarz wyszedł na prowadzenie 8:1. Chwilę później było już 17:7, a skończyło się na 25:12.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Na początku prowadzili siatkarze z Bierutowa (3:1), w kolejnej fazie tego seta także korzystny wynik był po stronie zawodników Mariusza Dutkiewicza (17:14). Ostatecznie zwycięstwem bierutowian zakończyła się ta część do 22.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set również padł łupem Michała Patykiewicza i spółki, który wygranej przyglądał się z boku z powodu kontuzji. Jednak tak łatwo Pogoń wygranej nie oddała. W początkowej fazie wygrywała (9:7). Następnie zespół z Góry prowadził 14:12 do stanu 19:18. Później więcej zimnej krwi zachował Siatkarz i ostatecznie triumfował 25:21. W obecnych rozgrywkach bierutowscy siatkarze stracili tylko seta i są wiceliderem tabeli.

Siatkarz: Siwiec, Mucha, Warcholiński, Kudłaczewski, Szmolke, Jezior, Serek, Patykiewicz, Szpak, Bońskowski, Dutkiewicz, Grzelak.