III liga: Siatkarz Bierutów zwycięstwem pożegnał się z własną halą

Ostatnie spotkanie w sezonie na własnym parkiecie podopieczni Mariusza Dutkiewicza gładko zwyciężyli.

Bierutowianie w trzech setach rozprawili się z KS-em Jelenia Góra, ostatnim zespołem w tabeli. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Gospodarze przewagę osiągnęli dopiero przy stanie 13:7. Z akcji na akcję ją powiększali (20:12), aby w ostatecznym rozrachunku zwyciężyć do 17.

Druga partia była jeszcze bardziej emocjonująca i wyrównana, a rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce. W pierwszej fazie oba zespoły grały punkt za punkt (7:6 dla Siatkarza). Następnie prowadzili goście (16:14). Chwilę później znów był remis (22:22). W ostatnim etapie tego seta więcej zimnej krwi zachowali Michał Szpak i spółka, ostatecznie triumfując 25:23.

Ostatni set to zdecydowanie lepsza gra bierutowian. Najpierw 8:5 prowadził Siatkarz, a gdy na zagrywce pojawił się Andrzej Materek po chwili zrobiło się 17:6 dla wicelidera tabeli. Z minuty na minutę przewaga ta utrzymywała się (23:13). Koniec końców bierutowscy siatkarze zwyciężyli do 16. MVP spotkania został wybrany Andrzej Siwiec.

Siatkarz: Siwiec, Mucha, Szmolke, Borucki, Materek, Jezior, Serek, Szpak, Krupa, Dutkiewicz, Krawczyński, Grzelak.