III liga: Siatkarz Bierutów zatrzymany w Górze

Na tarczy wrócili bierutowscy siatkarze z wyjazdowe starcia z Pogonią Góra. Bierutowianie ulegli 2:3.

Do sześciu wygranych z rzędu przedłużyli swoją passę siatkarze Pogoni Góra po sobotnim zwycięstwie nad Siatkarzem Bierutów. W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. W końcówce premierowej partii Pogoń prowadziła 24:18, wówczas na zagrywce pojawił się Michał Patykiewicz i swoimi dobrymi serwisami doprowadził do remisu po 24. Chwilę później było gorzej, bo gospodarze zwyciężyli na przewagi 27:25.

Drugi set to przebudzenie podopiecznych Mariusza Dutkiewicza gładka wygrana do 14. Trzeci set ponownie zakończył się dopiero na przewagi. O wygranej 28:26 siatkarzy z Góry przesądziła lepsza skuteczność w polu zagrywki.

Partia numer cztery padła łupem Siatkarza Bierutów, a zakończyła się 25:23 na korzyść bierutowian, więc było jasne, że o losach spotkania przesądzi tie-break. W nim także nie zabrakło emocji i wygranej na przewagi. Ostatecznie ze zwycięstwa w tym secie cieszyli się siatkarze Pogoni Góra 16:14, a także w całym spotkaniu. Tym samym Siatkarz Bierutów ponownie traci trzy punkty do lidera z Milicza.

Siatkarz: Patykiewicz, Borucki, Szmolke, Mucha, Szpak, Grzelak, Łabecki, Krwaczyński, Serek, Dutkiewicz.