III liga: Siatkarz Bierutów wygrywa na zakończenie sezonu, ale o II ligę nie powalczy

Podopieczni Mariusza Dutkiewicza po zaciętej walce w swoim ostatnim spotkaniu w tym sezonu pokonali 3:1 ULKS Ogień Żmigród.

Tym samym była to druga wygrana Siatkarza z zespołem ULKS Ogień Żmigród w tym sezonie. Trzy z czterech setów zakończyły się grą na przewagi. Premierowa partia to wygrana gospodarzy 27:25. W drugiej zdecydowanie lepiej zaprezentowali się bierutowianie, którzy zwyciężyli do 22.

Kolejne dwa sety do gra punkt na punkt, a w końcowej fazie więcej zimnej krwi zachowali goście z Bierutowa. Trzecia część Radosław Grzelak i spółka rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 28:26. Kolejny i jak się później okazało ostatni set tego spotkania był jeszcze bardziej zacięty, ale to bierutowianie cieszyli się ze zwycięstwa 29:27.

Co teraz czeka Siatkarza?

Zupełnie nic. Wywalczone przez Siatkarza drugie miejsce w lidze po fazie zasadniczej daje możliwość bierutowskiemu zespołowi grę w turnieju barażowym o II ligę. W nim jednak bierutowian nie zobaczymy, a jest to spowodowane zbyt wysokim kosztem udziału w tych rozgrywkach, a także w ewentualnej grze na parkietach II ligi.

Siatkarz: Siwiec, Mucha, Szmolke, Borucki, Materek, Jezior, Serek, Szpak, Patykiewicz, Krupa, Dutkiewicz, Krawczyński, Grzelak.