III liga: Siatkarz Bierutów uciekł spod gilotyny Sudetów

siatkarzmilicz11

Z dużymi problemami spotkał się Siatkarz Bierutów, który w pięciosetowym pojedynku pokonał KS Sudety Kamienna Góra.

Już w premierowej partii gospodarze pokazali, że łatwo nie oddadzą zwycięstwa mistrzowi III ligi z ubiegłego sezonu i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 25:20. Druga partia była bardziej wyrównana i zakończyła się dopiero na przewagi. KS Sudety po wyrównanej walce wygrali tego seta 29:27.

Trzeci set od samego początku należał do gości z Bierutowa. Zdecydowanie lepsza gra bierutowian poskutkowała zwycięstwem do 17. W czwartej części znów lepsi okazali się podopieczni Mariusza Dutkiewicza i cieszyli się z wygranej 25:22.

O wygranej w tym spotkaniu zadecydował tie-break. W nim górą był Siatkarz, którzy nieznacznie zwyciężył 15:13, a w całym meczu 3:2. Tym razem także sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło „kto prowadzi 2:0 w setach i nie wygrywa, ten przegrywa 2:3″.