III liga: Siatkarz Bierutów ograł Jelcz-Laskowice i wciąż jest niepokonany

Seria meczów przez porażki w wykonaniu Siatkarza Bierutów została przedłużona do dziewięciu. Podopieczni Mariusza Dutkiewicza ograli 3:1 TS Volley Joyline Jelcz-Laskowice.

Nie bez problemów przez spotkanie z zespołem z Jelcza-Laskowice przeszli bierutowscy siatkarze. Faworyci do końcowego triumfu w tym spotkaniu oraz w lidze od początku meczu napotkali spory opór ze strony gości. Najpierw jelczanie prowadzili jednym punktem 5:4, a później ta przewaga wzrosła do trzech „oczek (14:11). W końcówce tego seta zespół TS Volley prowadził 23:20, ale w odpowiednim czasie zareagowali gospodarze i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując rywali 27:25.

Druga partia także padła łupem Siatkarza. Od samego początku lepszą sytuację wypracowali sobie bierutowianie (16:11). Z akcji na akcję prowadzenie gospodarzy rosło (20:13), a skończyło się na zwycięstwie 25:22.

Trzecia część tych zawodów praktycznie do samego końca toczyła się punkt za punkt. Do stanu 16:15 w lepszych nastrojach byli siatkarze z Jelcza-Laskowice. Później korzystniejszy wynik był po stronie jelczan (20:19), a w końcowym rozrachunku wygrana przypadła Grzegorzowi Boguckiemu, który sezon temu reprezentował barwy Siatkarza i jego kolegom, którzy wygrali 25:23. W tej partii czerwoną kartką został ukarany Mateusz Borucki, który stanowczo nie zgadzał się z decyzją sędziego w końcówce seta.

W czwartym i jak się później okazało ostatnim secie górą byli Andrzej Siwiec i spółka, którzy gładko, bo do 14 ograli przyjezdnych. Tym samym Siatkarz Bierutów pozostał na szycie tabeli i nadal jest niepokonany w dotychczasowych rozgrywkach.

Siatkarz: Siwiec, Mucha, Warcholiński, Kudłaczewski, Szmolke, Borucki, Jezior, Serek, Szpak, Krupa, Dutkiewicz, Łabecki, Grzelak.