Chłopcy z SP 6 najlepsi w minisiatkówce klas V

W czwartek (2 marca) przeprowadzono Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w mini piłce siatkowej chłopców klas V. 


REKLAMA

Głównym organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oleśnicy. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej SP 6 w Oleśnicy. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny chłopców: SP 6 Oleśnica, SP Ligota Mała, oraz SP 2 w Sycowie, grając systemem „każdy z każdym”.

Reprezentacje szkół składały się z 8 zawodników rocznik 2005 i młodsi. Mecze były rozgrywane po trzech zawodników + jeden rezerwowy w każdym secie. Grano do dwóch wygranych setów do 25 punktów, a tie-break do 15 punktów. Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów. Trener mógł poprosić o jeden czas w każdym secie. Dopuszczalny był start młodszego zawodnika razem z rocznikiem starszym z tym, że zawodnik ten nie może występować wtedy w rozgrywkach swojego rocznika.

Wyniki: 

1. SP 6 Oleśnica – SP 2 Syców 2:1 (25:21, 19:25, 15:13)
2. SP Ligota Mała – SP 2 Syców 0:2 (22:25, 23:25)
3. SP Ligota Mała – SP 6 Oleśnica 1:2 (14:25,25:19, 18:20)

Klasyfikacja końcowa:

I.  SP 6 Oleśnica 4 pkt. op. Dariusz Świerczyński
II.  SP 2 Syców 3 pkt. op. Filip Potycz
III. SP Ligota Mała 2 pkt. op. Ewa Obiegło

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jan Schabikowski z SP 6 w Oleśnicy, natomiast najlepiej serwującym zawodnikiem został Stanisław Ciura również z SP 6 w Oleśnicy. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale zakupione z budżetu Powiatu Oleśnickiego. Zwycięski zespół zdobył awans do dalszych rozgrywek.

SP 6 Oleśnica: M. Brocki, A. Bryłka, S. Ciura, B. Maślanka, W. Niełacny, K. Nikody, D. Proniewicz, J. Schabikowski. Drużynę do zawodów przygotował Dariusz Świerczyński.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony