Bierutów gospodarzem siatkarskiego Superpucharu

Pierwszy, historyczny mecz o Superpuchar Dolnego Śląska w siatkówce odbędzie się w Bierutowie.


REKLAMA

Superpuchar to owoc współpracy Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, który objął wydarzenie swym patronatem oraz Miasta i Gminy Bierutów, z burmistrzem Władysławem Kobiałką na czele, który entuzjastycznie przyjął wizję zorganizowania, jak podkreślają organizatorzy, bezprecedensowego meczu siatkarskiego.

O historyczne trofeum zmierzą się mistrz III Ligi Dolnośląskiej – Siatkarz Bierutów i najwyżej sklasyfikowana dolnośląska drużyna w II lidze, mianowicie Bielawianka Bielawa. Imprezę zaplanowano w weekend 17-18 września.

Superpuchar to nie tylko sam mecz. – Odbędzie się też dorocznego szkolenie sędziów, a także trenerów z całego Dolnego Śląska. Ponadto planowany jest panel dyskusyjny prezesów i włodarzy miast oraz gmin, w których działają środowiska siatkarskie – zdradza Wojciech Rozdolski, członek zarządu DZPS-u.

Organizatorzy zapowiadają niespodzianka dla fanów siatkówki. Nie zabraknie też gwiazd. Imprezę poprowadzi Łukasz Kadziewicz, a poza nim pojawić mają się inni, znamienici polscy siatkarze. Wstęp będzie wolny.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony