Bierutów był w weekend stolicą dolnośląskiej siatkówki

Bierutów był w weekend stolicą dolnośląskiej siatkówki

Weekend w Bierutowie upłynął pod znakiem siatkówki. Podczas tych dwóch dni odbyło się forum dolnośląskiej siatkówki oraz Super Puchar Dolnego Śląska. 


REKLAMA

W ramach tegorocznego forum odbyły się także szkolenia trenerów i sędziów z województwa Dolnośląskiego. W forum wzięło udział wiele osób związanych z siatkówką nie tylko w naszym powiecie, ale i w całej Polsce m.in Krzysztof Janczak, Paweł Siezieniewski oraz Łukasz Kadziewicz, byli reprezentanci Polski, a obecnie zajmujący się szkoleniem młodzieży. Prezes ZZPS Jakub Markiewicz, prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki, prezes fundacji Młoda Gwardia Dariusz Gniwot, prezesi Bielawianki Bielawa oraz Cuprum Lubin, burmistrz Twardogóra Zbigniew Potyrała i oczywiście burmistrz Bierutowa Władysław Kobiałka oraz członek zarządu DZPS i przedstawiciel Siatkarza Bierutów Wojciech Rozdolski.

Swoje wypowiedzi na temat „Współpraca na linii klub – samorząd” wygłosili prowadzący czyli Łukasz Kadziewicz, który apelował, aby więcej byłych czołowych siatkarzy po zakończeniu kariery zajmowało się rozwojem młodzieży. -Wielu znakomitych siatkarzy, którzy są już na emeryturze, a mają papiery na trenowanie powinni się zająć trenerką i tutaj moja prośba do wszystkich włodarzy klubów, żeby starali się ich do tego nakłonić. Marzymy o Bartku Kurku, a na Bartka Kurka potrzeba 1000 chłopców, a na Małgorzatę Glinkę 2000 dziewczynek– mówił popularny „Kadziu”.

Z kolei Wojciech Rozdolski poparł Kadziewicza i dodał, że powinno przeznaczyć więcej godzin na zajęcia wychowania fizycznego, wraz z wyspecjalizowaną kadrą.  –To co powiedział Łukasz jest w stu procentach racją. Dzisiaj w szkołach jest tylko pani pielęgniarka i to nie zawsze. Żeby zaszczepić w dzieciach sportowego bakcyla muszą mieć jakiegoś wykwalifikowanego nauczyciela specjalizującego się w danym sporcie, np. siatkówce. Apeluję także do innych prezesów klubów, aby pojawiali się na tego typu spotkaniach, bo na nich można rozwiać wiele spraw o których nawet nie mamy pojęcia. Serdecznie jestem wdzięczny panu Burmistrzowi Bierutowa, który z otwartymi ramionami przyjął propozycję rozegrania i zorganizowania tego forum wraz z Super Pucharem -powiedział Wojciech Rozdolski.

Głos zabrali także prezes ZZPS Jakub Markiewicz oraz współprowadzący forum dziennikarz sportowy Gazety Wrocławskiej Jakub Guder, który mówił o tym, jak ważne jest w dzisiejszych czasach promowanie swojego klubu na różnego rodzaju portalach społecznościowych oraz jak ważna jest współpraca wszystkich klubów w mediami. Ponadto świetny przykład, jak zrobić coś z niczego dał prezes Cuprum Lubin, klubu siatkarskiego, który zaczynał nie mając nic, grając w IV lidze, a teraz jest regularną drużyną Plus Ligi. Przed tym wystąpieniem kilka słów powiedział Burmistrz Bierutowa Władysław Kobiałka, który wspomniał, jak ważne jest to, aby ktoś w klubie, a najlepiej w zarządzie Polskiego Związku Piłki Siatkowej był pasjonatem tego sportu i wspomagał swoim zaangażowaniem.

Ponad godzinę po zakończeniu forum odbył się I Super Puchar Dolnego Śląska, w którym zmierzyli się gospodarz, czyli Siatkarz Bierutów- mistrz III ligi dolnośląskiej z najwyżej sklasyfikowaną drużyną w II lidze- OFM Bielawianką Bester Bielawa. Lepsi w pierwszym, historycznym Super Pucharze okazali się siatkarze Bielawianki, wygrywając 3:1. Premierowa partia nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy, bo już po chwili przegrywali 3:5. Z czasem Siatkarz wyszedł na prowadzenie (12:11), ale dalsza część tego seta należała już do gości, którzy zwyciężyli go do 21.

Druga odsłona też nie zakończyła się po myśli bierutowian. Od początku na prowadzeniu byli siatkarze z Bielawy (3:1) z akcji na akcję ta przewaga rosła (18:13). Końcówka była bardzo zacięta, ale niestety po ostatniej akcji Bielawa wygrała 25:23. Trzeci set skończył się na przewagi, a zwycięzcą okazali się Michał Patykiewicz i jego koledzy. Ostatecznie w tej partii padł wynik 26:24 na korzyść zawodników Mariusza Dutkiewicza. Czwarte starcie okazało się ostatnim tego wieczoru. Lepiej dysponowani tego dnia zawodnicy z Bielawy zwyciężyli do 16, a w całym spotkaniu 3:1 i to oni cieszyli się ze zdobycia pucharu. MVP tego meczu został Alex Strubbe z Bielawy.

Siatkarz: Mucha- Warcholiński, Szmolke, Borucki, Jezior, Serek, Patykiewicz, Szpak, Krawczyński, Bońkowski, Siwek, Węgrzyn, Grzelak, Kolański.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony