Remis młodziczek UKS-u Dobroszyce z Kątami Wrocławskimi

Zawodniczki pod wodzą Renaty Szczepaniak zremisowały 9:9 z GOKiS-em Kąty Wrocławskie.

Ruszył nowy sezon rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Młodziczek z udziałem piłkarek ręcznych. W niedzielę, w hali sportowej w Dobroszycach, przeciwnikiem miejscowego UKS-u Dobroszyce był w czwartej kolejce zespół z Kątów Wrocławskich. Oba zespoły zamykają ligową tabelę, a pozostałe mecze kończyły porażkami.

Na pierwsze trafienie czekać trzeba było aż do 6. minuty. Wówczas po dwóch trafieniach drużyny gości to kątecka ekipa była na prowadzeniu 2:0. Potem znów trzeba było uzbroić się w cierpliwość, bo dobroszyczanki premierową bramką zdobyły po 12 minutach za sprawą Julii Klimkowskiej. Chwilę później celnie rzuciła Karina Kozica i było 2:2.

Potem znów na prowadzeniu były rywalki, ale dzięki bramkom wyżej wspomnianych piłkarek UKS dwukrotnie odrobił straty. Mało tego, gol Klaudii Zalewskiej sprawił, że po pierwszej połowie dobroszyczanki wygrywały 5:4.

Początek drugiej odsłony należał do przyjezdnych i zrobiło się 6:5 dla Kątów. Prowadzenie mogło być wyższe, ale przeciwniczki marnowały rzuty karne. W odpowiedzi dwukrotnie trafiła Nikola Dubanicz i ponownie na prowadzeniu były podopieczne R.Szczepaniak.

Za moment po raz czwarty nie dała się pokonać z rzutu karnego Dominika Biłas. Nie uchroniło to jednak przed kolejnym przechyleniem się szali zwycięstwa na stronę gości. Potem znów celnie rzucały Klimkowska i Kozica, na dwie minuty przed końcem dając UKS-owi prowadzenie 9:8. GOKiS doprowadził jednak do remisu i zespoły musiał zadowolić podział punktów.

UKS Dobroszyce: Biłas, Staroń, Klimkowska 3, Zalewska 1, Spychalska, Matuszczyk, Stankiewicz, Dubanicz 2, Pydymowska, Kozica 3, Żygadło, Staszczak.