Oleśnickie ZSP ponownie najlepsze w szczypiorniaka

W miniony czwartek i piątek hala OKR Atol była miejscem zmagań Międzypowiatowego Finału Licealiady w piłkę ręczną dziewczyn i chłopców.

Do rywalizacji pań w czwartek przystąpiły cztery drużyny: ZSP Oleśnica, I LO Milicz, ZL-G Długołęka i II LO Oleśnica. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym 2 x 10 min z przerwą 4 minut. Drużyny mogły składać się z 16 zawodniczek, rocznik 1997 i młodsze bez względu na przynależność klubową.

Trener mógł wziąć jednominutowy czas w każdej połowie meczu. Zmieniony został przepis dotyczący zmian; zmiany zawodniczek możliwe były w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodniczkę jest   w posiadaniu piłki.  Za wygrane spotkanie drużyna otrzymywała 2 pkt., za remis 1 pkt, za przegrane  0 pkt.

IV miejsce – ZL-G Długołęka 0 pkt. 9:23 op. Agnieszka Narolska

ZSP Oleśnica: W. Bernat, K. Kowalska, A. Piech, S. Schielke, K. Sus, M. Szramiak, A. Fit, J. Szymanowicz, D. Krawczyńska, A. Kornalewska. Opiekunką drużyny była Agnieszka Bernacka.

Dzień później wśród chłopców również rywalizowały cztery drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach: ZSP Oleśnica, PZS Oborniki Śląskie, I LO Milicz, oraz ZSP Nr 2 Oława. Drużyny mogły składać się z 16 zawodników, rocznik 1997 i młodsi bez względu na przynależność klubową. Obowiązywała piłka rozmiar 3.Chłopcy grali systemem „każdy z każdym” 2 x 15 min z przerwą 3 minutową. Pozostałe przepisy takie jak u dziewcząt.

IV miejsce – ZSP Nr 2 Oława 0 pkt. 31:60 op. Urszula Berezowska

ZSP Oleśnica: J. Biskup, J. Brodnicki, K. Frąckowiak, B. Dąbek, M. Giełbutowicz, D. Gołąb, Sz. Hajduk, T. Kruła, M. Pietras, S. Pławiak, P. Słaby, A. Stefaniak, M. Świątek, M. Wabik, M. Wiatrak, Sz. Żuraw. Zespół prowadzony przez Gerarda Kwaśniewskiego.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Organizatorami zawodów byli: SZS „Dolny Śląsk” we Wrocławiu, oraz OKR „ATOL” w Oleśnicy. Zawody sędziowali: Jerzy Kulak, Krystian Kulak, Krystian Szmidt, oraz Piotr Smolak. Zabezpieczenie medyczne sprawowała pielęgniarka Agnieszka Pięta.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w obu kategoriach wystąpią w Finale Strefy Wrocławskiej w dniach 5-6.04. 2017 we Wrocławiu w hali MCS we Wrocławiu.