Młodzicy UKS-u Dobroszyce przegrali z Żagwią i debiutancką tremą

Młodzicy UKS-u Dobroszyce przegrali z Żagwią i debiutancką tremą

Na inaugurację sezonu szczypiorniści z Dobroszyc we własnej hali ulegli Żagwi Dzierżoniów 23:29.


REKLAMA

Premierowe starcie nowego sezonu dało się debiutantom z Dobroszyc we znaki, a trema widoczna była zwłaszcza w pierwszym kwadransie gry, w którym gospodarze nie rzucili ani jednej bramki, atakując nerwowo i kończąc akcję niecelnymi rzutami. Po 14 minutach gry na tablicy widniał już wynik… 10:0 dla Dzierżoniowa.

– Dla większości było to ich pierwszy mecz. Byli zestresowani i robili dużo błędów. Po czasie dopiero weszli do gry – mówi trener Joanna Dobrzaniecka, która z ulgą odetchnęła w końcu w 15. minucie, gdy strzelecki impas UKS-u przełamał Kornel Warszawski (później do spółki z Emilem Ziębą najskuteczniejszy gracz drużyny). Od tego momentu dobroszyczanie nawiązali walkę z przeciwnikiem, zmniejszając nawet stratę do sześciu bramek. Dekoncentracja w końcówce kosztowała ich jednak stracenie dwóch kolejnych i na przerwę zeszli przy stanie 8:16.

– Po wskazówkach w szatni chłopcy wyszli skoncentrowani na drugą połowę i zaczęli grać zgodnie z założeniami, ale było już za późno na odrobienie strat. Mimo wszytko jestem zadowolona, z tego co pokazali w 2. połowie. Dużo pracy przed nim,i ale dobrze, ze się nie poddali, tylko zebrali w sobie i walczyli do końca o korzystny wynik – mówi trener Dobrzaniecka.

W drugiej osłonie zespoły walczyły już jak równy z równym, a dystans oscylował w okolicach 6-8 bramek i utrzymał się aż do samego końca. Tym samym UKS Dobroszyce musiał uznać wyższość Żagwi i z wygranej 29:23 cieszyła się ekipa z Dzierżoniowa.

UKS Dobroszyce: Hołówka, Kołcz, Kominiak, Zawierucha, Czajka, Zawadzki 3, Łacny, Kruszyński, Stawiarski, Biryło, Gajewski, Zięba 9, Żurowski 2, Cielecki, Buła, Warszawski 9, Petelicki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony