Mecz przedłużonych serii, czyli siódma wygrana Świdnicy i szósta porażka SPR-u

Młodzież oleśnickiego SPR-u zagrała z liderem jak równy z równym tylko przez końcowy kwadrans pierwszej połowy. Świdniczanie w hali Atola pokonali gospodarzy 28:18.

Oleśniczanie, outsider tabeli ligi dolnośląskiej juniorów młodszych, z góry byli skazani na porażkę, ale zaczęli dość obiecująco. Dwukrotnie z karnych nie pomylił się Szymon Hajduk i w 3. minucie to SPR prowadził 2:1. Kolejny fragment należał jednak zdecydowanie do ŚKPR-u I, który po serii trafień zmienił wynik na 2:7.

Podopieczni trenera Jacka Bolibrzucha nie załamali jednak rąk i w drugim kwadransie pokazali, że potrafią przeciwstawić się faworytowi. Jeszcze w 23. minucie tracili cztery bramki do gości, ale kolejne dwa trafienia Hajduka i jedno Remigiusza Gierusa pozwoliło dojść przeciwnika na 9:10. Odpowiedzieć zdołał jeszcze Sebastian Borowski, wychowanek UKS-u Dobroszyce, który zagrał przeciwko byłym klubowym obecnie broniących już barw SPR-u, i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 9:11.

Pierwsze minuty po zmianie stron przesądziły o dalszych losach spotkania. Mocnym akcentem rozpoczęli drugą odsłonę świdniczanie, gospodarze wykazywali się nieporadnością w ataku i po siedmiu minutach było już 10:16, a w kolejnych dystans tylko się powiększał. Zbyt przewidywalne akcje ofensywne bez większych problemów zatrzymywali rywale, ze spokojem kontrolując sytuację na boisku i cierpliwie powiększając przewagę, która ostatecznie sięgnęła dziesięciu bramek. ŚKPR I Świdnica wygrał w Oleśnicy 28:18.

SPR Oleśnica: Braciszewicz, Brodnicki, Owcarz 2, Hajduk 6, Janczelewski, Gołąd 2, Legenza 1, Luu 1, Frąckowiak 2, Stochalski, Gierus 2, Żuraw 1, Możdzeń, Lisowski 1.