Juniorzy SPR-u przedłużyli passę zwycięstwem ze Świdnicą

Juniorzy młodsi SPR-u Oleśnica po raz czwarty z rzędu cieszyli się z wygranej. Młodzi oleśniczanie w sobotę pokonali 28:22 ŚKPR II Świdnica.

Początek spotkania należał do gości, którzy po pierwszych dziesięciu minutach byli na dwubramkowym prowadzeniu (4:2). Sygnał do odrabiania strat dał Szymon Hajduk, pokonując dwukrotnie z rzutów karnych golkipera świdnickiej drużyny. Do końca pierwszej odsłony gra była wyrównana. Oleśniczanie słabiej zagrali w obronie i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 14:13 dla SPR-u.

Pierwsze minuty drugiej połowy to zdecydowanie lepszy okres gry podopiecznych trenera Jacka Bolibrzucha, ale tylko do czasu, bo w kolejnych minutach gospodarze przestrzelili trzy kolejne rzuty karne. Z linii siódmego metra mylili się Hajduk, Binczycki i Frąckowiak. Po złej grze o czas poprosił szkoleniowiec SPR-u, co poskutkowało przewagą czterech bramek. W końcówce piłkarze ręczni z Oleśnicy kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie zwyciężyli 28:22.

Ostatni mecz pierwszej rundy Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych zawodnicy SPR-u Oleśnica rozegrają 17 grudnia (sobota) na wyjeździe z LKPR Moto Jelcz-Oława.

SPR: Braciszewicz – Kozyra, Hajduk(4), Stochalski, Binczycki(2), Luu, Frąckowiak(7), Lisowski(3), Żuraw(3), Gołąb(4), Gierus(2), Owcarz(3).