Juniorzy SPR-u Oleśnica zwieńczyli sezon efektownym zwycięstwem

Juniorzy młodsi oleśnickiego SPR-u pokonali u siebie Moto-Jelcz Oława 39:21.

Dla podopiecznych trenera Jacka Bolibrzucha był to ostatni mecz sezonu, a jego drużyna mierzyła się z ostatnią drużyną w tabeli. Od początku oleśnicka młodzież zbudowała bezpieczną przewagę prowadząc w 7. minucie 5:0. Kolejne minuty pierwszej połowy to zwiększanie przewagi, mimo wielu niewykorzystanych sytuacji rzutowych.

– Warta odnotowania w tej części gry była postawa Damiana Gołębia, zdobywcy 6 bramek i Kamila Kozyry, który rozgrywał najlepsze w sezonie zawody, zdobywając 5 bramek. Ostatecznie na przerwę schodziliśmy prowadząc 19:9 – relacjonuje szkoleniowiec gospodarzy.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie.  – Do 45 minuty nie udawało nam się zwiększyć przewagi o więcej niż 12 bramek. Dopiero w ostatnich 15 minutach udało nam się zwiększyć przewagę by ostatecznie wygrać 39:21. Za drugą połowę słowa uznania należą się Kamilowi Owcarzowi, który w ciągu 30 minut zdobył 10 bramek, w tym jedną po pięknej akcji całego zespołu zakończoną efektowną „wrzutką” – podsumowuje trener Bolibrzuch.

Ostatecznie juniorzy młodsi SPR-u Oleśnica zajęli 7 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych wygrywając 12 meczy i 14 razy schodząc z boiska pokonanymi.

SPR Oleśnica: Braciszewicz, Brodnicki – Kozyra(6), Hajduk(3), Frąckowiak, Lisowski(5), Żuraw(1), Gołąb(9), Gierus(1), Owcarz(14).

źródło: SPR Oleśnica