Juniorzy młodsi SPR-u Oleśnica ograli UKS Dobroszyce

Do trzech razy sztuka – tym razem w juniorskich derbach piłkarzy ręcznych górą młodzi szczypiorniści z Oleśnicy.

Oleśnicko-dobroszycki pojedynek był zwieńczeniem minionego już sezonu rozgrywek. Wcześniej dwukrotnie ze zwycięstwa cieszyli się bardziej doświadczeni w ligowych bojach chłopcy z Dobroszyc. W niedzielę w hali sportowej Atola w Oleśnicy doszło do trzeciej konfrontacji obu zespołów.

Jak można się było spodziewać, od pierwszych minut mecz był niezwykle zacięty i żadna ze stron nie pozwalała przeciwnikowi na wyższe niż jednobramkowe prowadzenie. W 7. minucie było 3:2 dla gości, ale już za chwilę 4:3 dla SPR-u. Po kwadransie gry znów szala zwycięstwa była po stronie UKS-u (5:6), aby znów przechylić się na stronę Oleśnicy. Tak było aż do 24. minuty. W końcówce zawodnicy Pawła Skiby odskoczyli dobroszyczanom i zespoły schodziły na przerwę przy stanie 15:12 dla Aleksandra Bylickiego i spółki.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej odpowiedzi ekipy z Dobroszyc, która doszła gospodarzy na 16:15. SPR nie miał jednak zamiaru oddać prowadzenia i konsekwentnie go bronił. Mało tego, sukcesywnie powiększał dystans do UKS-u, na kwadrans przed końcem wygrywając 22:17. Zawodnicy trener Joanny Dobrzanieckiej nie zdołali odrobić kilkubramkowej straty i ostatecznie ze zwycięstwa 29:23 cieszył się SPR Oleśnica.

Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że SPR kończy debiutancki sezon w grupie B Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych na trzecim miejscu, wyprzedzając Bór Oborniki Śląskie i Górnika Złotoryja. UKS Dobroszyce zajął w rozgrywkach 2. miejsce, a triumfowała Żagiew Dzierżoniów.

SPR Oleśnica: Bylicki, Gołąb 5, Lisowski 2, Kocik 2, Frąckowiak 9, Śliwka 1, Niczypor 8, Jenczelewski, Owcarz 1, Kuras 1, Gierus,

UKS Dobroszyce: Braciszewicz, Peśla, Legenza, Rudzki, Banasik 1, Binczycki 3, Głowacki 1, Żuraw 3, Chochół 7, Borowski 8.