III liga: zwycięska inauguracja SPR-u Oleśnica w Środzie

sprsroda_012

Zespół pod wodzą Grzegorza Wosia pokonał na wyjeździe KS Środa Śląska 34:23.

Średzka drużyna to już nie ten sam zespół, który kibice pamiętają z ostatnich sezonów, w których SPR wysoko gromił rywala. Tym razem okazało się to nie być takie proste. Mało tego, to gospodarze ze Środy Śląskiej do przerwy byli na minimalnym prowadzeniu 15:13, mając dwie bramki zaliczki przed drugą połową.

Druga odsłona należała już jednak zdecydowanie do szczypiornistów z Oleśnicy, którzy rzucili rywalom aż 21 bramek, tracąc zaledwie 8. Katem rywali w tym meczu okazała się Krzysztof Grela, rzucając skutecznie 14 razy, czym niewątpliwie nieco popsuł bramkarzowi rywali Arturowi Łuce obchodzone w sobotę urodziny. Ostatecznie SPR Oleśnica cieszył się w Środzie z wygranej 34:23.

Przypomnijmy, w nowym sezonie dolnośląskiej III ligi rywalizuje siedem zespołów. Obok Oleśnicy i Środy Śląskiej również Krokus Bystrzyca Kłodzka, SPR Chrobry II Głogów, TKS Korona Trzebnica, GOKiS Kąty Wrocławskie i WKS Śląsk Wrocław. W następnej kolejce oleśniczanie pauzują. Pierwszy mecz SPR-u przed własną publicznością 5 listopada. W hali sportowej Atola podejmie Krokusa.

SPR Oleśnica: Leśniak, Naumiec, Kruk – Kulak 2, Przedbora 6, Pikul, Klupś, Pięta 1, Niczypor, Łuczak 4, Kowalski 1, Grela 14, Kiebus, Pawłowski 6, Dec, Hutnik.