III liga: wygrana SPR-u Oleśnica z rezerwami Chrobrego Głogów

Udał się wyjazd do Głogowa piłkarzom ręcznym SPR-u Oleśnica. Podopieczni Grzegorza Wosia pokonali drugą drużynę Chrobrego Głogów 31:27.

Pierwsze starcie w Oleśnicy między tymi zespołami zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem SPR-u. Pierwsza połowa sobotniego spotkania do 23 minuty była wyrównana. Po tym czasie oleśniczanie zdołali wypracować sobie przewagę, aby zejść na przerwę prowadząc 17:13.

W drugiej odsłonie także prowadził SPR, a było to zasługą twardej obrony, którą dowodził Mikołaj Pietras. Do ostatecznego zwycięstwa przyczyniły się także indywidualne popisy Krystiana Kulaka oraz Jakuba Leśniaka w bramce. W efekcie oleśniczanie zwyciężyli 31:27. Teraz przed zespołem z Oleśnicy zaległe spotkanie z WKS-em Śląskiem Wrocław, które odbędzie się 25 marca.

SPR: Kruk, Kulak 10, Kumejko 3, Kuberacki 1, Przeworski, Niczypor, Naumiec, Pietras 1, Kowalski 2, Grela 2, Kiebus 5, Pawłowski 7, Dec, Leśniak, Woś, Pięta.

W sobotę zagrać mieli także zawodnicy Jacka Bolibrzucha, ale spotkanie z UKS-em GOKiS Kąty Wrocławskie juniorzy młodsi SPR-u Oleśnica rozegrają w najbliższy czwartek o godzinie 19:30 w hali OKR Atol. W tabeli młody SPR jest na ósmej pozycji, goście z Kątów Wrocławskich plasują się o cztery lokaty niżej.