III liga: po dreszczowcu SPR Oleśnica lepszy od lidera!

Szczypiorniści SPR-u Oleśnica pokonali we własnej hali Chrobrego II Głogów 25:24.

W sobotni wieczór oleśnicki SPR podejmował w hali sportowej Atol liderującego Chrobrego, dotąd niepokonanego w rozgrywkach. Już od pierwszych minut kibice oglądali zaciętą walkę bramka za bramkę (5:4 w 10. minucie). W kolejnej akcji zmarnowany przez gości rzut karny, pozwolił oleśniczanom odskoczyć na dwie bramki. Kolejne minuty też należały do zawodników pod wodzą Grzegorz Wosia, którzy poszli za ciosem i w 19. minucie na tablicy widniał wynik 10:5 dla miejscowych. Taka przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy, po której SPR prowadził 14:9.

Pięciobramkowa zaliczka okazała się zbyt mała, aby zapewnić spokój do końca drugiej części meczu. Jeszcze kwadrans przed końcem wciąż Oleśnica prowadziła z bezpieczną przewagą (21:17). Potem przyszła seria nieskutecznych ataków, bronionych przez bramkarza Roberta Szkudlarskiego, albo pudłowanych przez gospodarzy. Wykorzystali to głogowianie, zbliżając się na 23:22. To oznaczało niezwykle emocjonujące ostatnie minuty. W 56. minucie z siódmego metra spudłował Adam Dec, a za moment przyjezdni doprowadzili do remisu 24:24. Ostatnie słowo należało jednak do SPR-u Oleśnica. Rzucona w odpowiedzi bramka Konrada Przedbory okazała się tą zwycięską i przypieczętowała wygraną 25:24.

SPR Oleśnica: Leśniak, Naumiec, Kulak 7, Przedbora 5, Kumejko 5, Niczypor,  Pietras, Kowalski 3, Kuberacki 2, Kiebus, Pawłowski 3, Dec, Hutnik.