III liga: koncertowa gra SPR-u i przełamana klątwa Krokusa

W pierwszym spotkaniu tego sezonu przed własną publicznością SPR Oleśnica pokonał Krokusa Bystrzyca Kłodzka 38:25.

W mecz lepiej weszli goście, rywal zdecydowanie nielubiany przez oleśniczan, którzy długo nie mogli wygrać z bystrzycką drużyną. Pierwsze minuty mogły wzbudzić obawy licznie przybyłych kibiców, że i tym razem podobny scenariusz stanie się faktem. Wynik otworzył Mikołaj Pietras, ale za chwilę na tablicy widniał wynik 1:3. Dwubramkowa przewaga utrzymała się do 8. minuty. W końcu na remis 5:5 rzucił Krzysztof Grela, a za minuty na minutę coraz lepiej radził sobie SPR.

Kluczowe okazało się ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy, w których „Łysy” wsparty przez Tomasza Łuczaka i Jacka Pawłowskiego odskoczyli rywalom. Końcowe pięć minut to bezbłędna defensywa SPR-u i serie siedmiu trafień gospodarzy, co pozwoliło rozpoczynać drugą odsłonę przy prowadzeniu 19:11.

Druga połowa to już powiększanie się przewagi oleśnickim szczypiornistów, którzy przez kwadrans bezlitośnie skutecznie kończyli niemal każdą akcję w ataku. Rozpędzony SPR prowadził już nawet 35:19. W końcowych minutach po wprowadzeniu kilku zmienników, w tym powracającego do gry Grzegorz Klupsia, Krokus nieznacznie zmniejszył rozmiary porażki, ale i tak zespół z Oleśnicy cieszył się z wysokiego zwycięstwa 38:25.

SPR Oleśnica: Leśniak, Naumiec, Kulak 2, Przedbora 3, Kumejko 3, Pikul, Klupś, Przeworski, Niczypor 2, Łuczak 8, Pietras 2, Pięta 1, Grela 11, Pawłowski 6, Dec, Hutnik.