II liga piłki ręcznej bez SPR-u

Bartek Michalak

Człowiek, który o oleśnickim sporcie podobno wie wszystko albo jeszcze więcej. Pasjonat fotografii i dziennikarz tygodnika „Oleśniczanin” dbający w szczególności o jego sportową stronę. Żyje pracą w pracy i…poza nią.

Może Ci się również spodoba

 • obserwator

  Ludzie! O czym Wy piszecie?! Z tym składem co Wy macie w Oleśnicy to wyniki tego zespołu byłyby tragiczne. W większości nie zdajecie sobie nawet z tego sprawy jaki jest poziom w II lidzie. Pamiętam jak była Pogoń i większość kibiców psioczyła na wyniki i pytali się głośno – po co oni grają? Tutaj byłoby gorzej, gdyż tamten skład był nieporównywalnie lepszy od tego co dziś macie. Poza tym wiem z pewnego źródła, że trener Bolibrzuch liczył na to, że przyjdzie do niego grać kilku zawodników z wieluńskimi korzeniami, ale się niestety przeliczyli z tym, gdyż żaden zawodnik nie opuścił szeregów wieluńskiego MKS-u – im mam tu na myśli przede wszystkim, którzy już w przeszłości reprezentowali barwy Pogoni. Poza tym to pamiętajcie jeszcze o kosztach, które już jak na druga ligę są dość duże. P.S. Skoro zawodnik nie widzi sensu by się angażować na treningu na 100% i nie chce mu się w nim uczestniczyć to może trzeba takim osobom podziękować i tyle. A nie winy szukać tylko i wyłącznie u trenera.

 • zgrzyt

  grać w II lidze byłoby fajnie, rytm meczowy, mocni rywale, dużo grania jest tylko parę ale:
  1 kasa potrzebne jest jakieś 50 tyś na sezon a dotacja z miasta to 20 tyś na cały klub
  2 kim grać, kadra była szczupła ,uzupełnienia z juniorów to na II lige za mało a z zewnątrz to dodatkowe koszta
  3 założę się ,ze Ci którzy teraz piszą o tragicznych decyzjach po paru meczach w lidze w której ciężko będzie ugrać sztycha będą pisać o słabych zawodnikach i trenerze

 • Bartek

  Szkoda, II liga to już jest jakiś poziom, w zeszłym sezonie w III było tylko 6 a potem 5 drużyn i w efekcie SPR rozegrał 9 spotkań przez cały sezon. Śmieszna ilość. W II lidze była możliwość rozwoju, większej motywacji do treningów, przyciągnięcia na trybuny większej ilości widzów, itd. Jedyną przeszkodą mogą być finanse, ale to chyba już czas dla SPR-u aby stanąć na wysokości zadania i aby Oleśnica miała ponownie drużynę piłki ręcznej na poziomie drugoligowym.

 • Bronek

  Panie Bolibrzuch niech Pan konkretnie wyjaśni dlaczego nie chcieliście grać w 2 lidze!Taka okazja chyba nie nadarzy się szybko,bo awansować z 3 ligi…….. przy znikomej ilości drużyn jaka ma grać w 3 lidze to żaden awans.

 • Bronek

  Zdaje się że 3 liga będzie liczyła tylko 4 drużyny!Jeśli się mylę niech ktoś to potwierdzi.

 • Kibic

  Decyzja tragiczna, w III lidze pewnie seniorzy rozegrają 10 spotkań w całym sezonie, nie będzie mobilizacji, trener będzie narzekał na zaangażowanie zawodników i frekwencje na treningu, a co za tym idzie dalej chłopaki będą grały piach. Jak się uczyć to tylko od lepszych. Panie Prezesie/Trenerze Bolibrzuch jako kibic żądam argumentacji, dlaczego pozostanie w tej śmiesznej III lidze jest najlepszym rozwiązaniem? I dla kogo najlepszym ? Bo na pewno nie dla zawodników pierwszej drużyny.