Dziewczęta z ZSP Oleśnica powiatowym mistrzem szczypiorniaka

W piątek (3 marca) hala sportowa OKR Atol była obiektem rozgrywania Mistrzostw Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady.

Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny: ZSP Oleśnica, II LO Oleśnica, i I LO Oleśnica. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym 2 x 10 min z przerwą 5 minut. Drużyny mogły składać się z 16 zawodniczek, rocznik 1997 i młodsze bez względu na przynależność klubową. Trener mógł wziąć jednominutowy czas w każdej połowie meczu.

Zmieniony został przepis dotyczący zmian; zmiany zawodniczek możliwe były w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodniczkę jest w posiadaniu piłki. Za wygrane spotkanie drużyna otrzymywała 2 pkt., za remis 1 pkt, za przegrane 0 pkt.

III miejsce – I LO Oleśnica 1 pkt. 4:10

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Manuela Szramiak z ZSP w Oleśnicy, natomiast za najlepszą bramkarkę uznano Karolinę Kowalską z ZSP w Oleśnicy i Oliwię Paluch z II LO w Oleśnicy.

Wszystkie zespoły otrzymały medale oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody te zakupiono ze środków powiatu oleśnickiego. Organizatorami zawodów byli: PSZS w Oleśnicy, SKS przy ZSP w Oleśnicy i OKR ATOL w Oleśnicy. Głównym sędzią tych zawodów był Jerzy Kulak. Do dalszego etapu rozgrywek awansują dwa pierwsze zespoły.

ZSP:  W. Bernat, W. Grabarz, K. Kowalska, N. Łopyta, A. Piech, S. Schielke, K. Sus, M. Szramiak, Opiekunką drużyny była Agnieszka Bernacka.

II LO: M. Aleksiak, P. Andrejczuk, D. Bernat,  K. Lewicka, O. Paluch, K. Papis, A. Pydymowska, P. Salik, J. Niczyj, K. Stawicka, R. Szymczak, S. Żukrowska. Trenerem drużyny był Adam Wójcik.

I LO: P. Bajorek, A. Kornalewska,  M. Kozieł, A. Krowicka, M. Łukasik, E. Machocka, S. Michałowska, L. Mularczyk,  I. Okoń, N. Polowczyk, siostry K. Winnicka i K. Winnicka, D. Woźniak. Drużyna była prowadzona przez  Martę Imielę.