III liga: wygrana z Górnikiem i ponad 100 punktów KK Oleśnica!

W sobotnim meczu dolnośląskiej III ligi Koszykarski Klub Oleśnica na parkiecie hali OKR Atol wysoko pokonał Górnika Wałbrzych, wygrywając aż 119:64.

Znacząco poprawili swój punktowy bilans oleśniccy koszykarze, którzy wczoraj przed własną publicznością podejmowali rezerwy wałbrzyskiego Górnika. Przed spotkaniem oba zespoły legitymowały się niemal identycznym dorobkiem w tym sezonie, ale na parkiecie już tej równorzędności widać nie było.

Już pierwsza kwarta pokazała, kto rządzili w hali sportowej Atola. Podopieczni trenera Piotra Gliniaka prowadzili po niej 33:19. Na koniec pierwszej połowy dystans między zespołami wynosił już okrągłe 30 „oczek” – na tablicy widniał wynik 60:30 na korzyść gospodarzy.

Druga połowa również przebiegła pod dyktando KKO. Po znakomitym finiszu i wygraniu ostatniej kwarty aż 38:18 oleśnickim koszykarzom udało się przekroczyć, i to znacznie, granicę stu punktów. KK Oleśnica ograła Górnika Wałbrzych 119:64.