III liga: tym razem to Śląsk w cieniu KK Oleśnica

Pewne zwycięstwo Koszykarskiego Klub Oleśnica nad wrocławskim Śląskiem.

Nie ma mocnych na KK Oleśnica w ich własnej hali. Oleśnickiej twierdzy nie zburzył nawet wiceliderujący tabeli III ligi Śląsk Wrocław. Ba, oleśniczanie – trzeci team rozgrywek – wygrali pewnie i zasłużenie.

Już po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 25:19, a w kolejnej dystans powiększył się jeszcze znaczniej i do przerwy było 50:33. W trzeciej wciąż oleśniczanie budowali przewagę, a jedyną częścią, która zakończyła się na korzyść gości była ta ostatnia. Mimo słabszej końcówki zespół trenera Piotra Gliniaka zwyciężył 83:66. Po tej wygranej KKOtraci do Śląska jedno “oczko”.

KKO – Śląsk 83:66 (50:33)
KK Oleśnica: M.Zakrzewski 21, Zuber 20, Siworski 16, Kaczmarek 15, Iwanowski 5, Zakrzewski 4, M.Stach 2, Dudek, Stach, Styczeń, Wiktor.