III liga: pewna wygrana KK Oleśnica nad outsiderem

W sobotę w hali sportowej Atola KKO pokonało WSTK Wschowa 79:41.

Zdecydowanym faworytem pojedynku byli gospodarze, co potwierdzili na parkiecie. Pierwsza kwarta to jeszcze wyrównana walka i tylko trzypunktowe prowadzenie Koszykarskiego Klubu Oleśnica 14:11. Kluczowa okazała się kwarta numer dwa, w której oleśniczanie pokazali gościom miejsce w szeregu. Kajtek Zakrzewski i spółka rzucili w niej 23 punnkty, przy zaledwie 5 rywali i po pierwszej połowie było 37:16 dla KKO.

Druga połowa to systematycznie powiększająca się przewaga na korzyść zawodników pod wodzą trenera Piotra Gliniaka. Trzecią kwartę KK wygrało 22:14, a ostatnią 20:11. I tym samym dość łatwo odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo, pokonując Wschową 79:41.

KK Oleśnica: M.Zakrzewski 19, Kaczmarek 16, Frysztak 12, Dudek 8, Iwanowski 7, Siworski 6, K.Zakrzewski 5, M.Stach 3, Wańczyk 3, Cetera.