III liga: lider obalił domową twierdzę KK Oleśnica

W ostatnim meczu sezonu KK Oleśnica zakończyło serię domowych meczów bez porażki.

W niedzielne popołudnie przed własną publicznością Marcin Stach i spółka podjęli lidera – UKS Chromik Żary. Na parkiecie musieli znów radzić sobie bez swojego lidera, czyli Grzegorza Kaczmarka, którego brak był widoczny. Oleśniczanie postawili jednak rywalowi trudne warunki. W pierwszej kwarcie ulegli nieznacznie 21:23. Dopiero w drugiej rywale odskoczyli, aby prowadzić w połowie meczu 48:38.

W trzeciej kwarcie KKO rzuciło się do odrabiania strat i przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 63:64. Ostatnia kwarta to zacięta walka punkt za punkt, ale końcówka należała do mistrzów III ligi, którzy jako pierwsi pokonali KK na ich parkiecie, wygrywając 88:82. Ostatecznie nasi koszykarze zakończyli sezon na 3. miejscu w tabeli.

KKO: Zuber 35, M.Zakrzewski 11, K.Zakrzewski 10, Iwanowski 9, M.Stach 8, Siworski 6, Wiktor 3, Cetera, Dudek, W.Stach, Styczeń.