III liga: jest pierwsza wygrana, KK Oleśnica lepsze od Basketu

W pierwszym w tym sezonie meczu na własnym parkiecie KKO ograło Szczawno-Zdrój 81:68.

W środowy wieczór koszykarskie emocje po kilkumiesięcznej przerwie powróciły do hali sportowej Atola. W drugim meczu nowego sezonu podopieczni trenera Piotra Gliniaka gościli ekipę ze Szczawna-Zdroju.

Już pierwsza kwarta zapowiadała, że oleśniczanie powalczą o premierowe zwycięstwo w tej kampanii. Na tablicy po dziesięciu minutach widniał wynik 28:22 na korzyść gospodarzy. Grzegorz Kaczmarek i jego koledzy korzystny wynik utrzymali też w kwarcie numer dwa i pierwszą połowę kończyli z zaliczką pięciu punktów, prowadząc 40:35.

Druga połowa to konsekwentne budowanie przewagi przez Koszykarski Klub Oleśnica. Przed ostatnią częścią meczu dystans pomiędzy obiema drużynami wynosił już trzynaście „poczek”. Było 61:48 dla Błękitnej Gwiazdy.

KKO taką różnicę dowiozło do końca meczu. Czwarta kwarta zakończyła się remisem, a spotkanie wygraną oleśnickiego teamu 81:68. Przy okazji meczu na parkiecie zadebiutowały też cheerleaderki z zespołu The Fever, które przez cały sezon będą umilać kibicom przerwy w kolejnych, miejmy nadzieję jak najczęściej zwycięskich, pojedynkach KK Oleśnica.