Zagłosuj na wsparcie dla Oleśnickiego Święta Sportu

Oleśnickie Święto Sportu wśród projektów programu Aktywny Dolny Śląsk.


REKLAMA

– W związku z pracami Miejskiej Rady Sportu do dofinansowania w ramach budżetu sportowo-turystycznego  „Aktywny Dolny Śląsk”  został złożony projekt pod nazwą „Oleśnickie Święto Sportu” . Projekt przeszedł pozytywnie weryfikację formalną, teraz czeka go  rywalizacja o głosy mieszkańców Dolnego Śląska. Projekty które uzyskają najwięcej głosów w danym regionie będą  dofinansowane, analogicznie jak w budżecie obywatelskim – wyjaśnia Łukasz Koper, przewodniczący oleśnickiej MRS.

Program Aktywny Dolny Śląsk to pilotaż regionalnego budżetu obywatelskiego, który na początek wprowadzimy w obszarach sportu i turystyki. Organizatorem programu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Do podziału w ramach projektu zarezerwowana jest kwota 600 tys. zł (120 tys. zł na każdy z subregionów).

Zrealizowane będą przynajmniej trzy najlepsze projekty w każdy z pięciu okręgów. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy najpóźniej w dniu głosowania skończyli 16 lat. Każda osoba może oddać jeden głos. Głosowanie trwa od 8 do 22 maja.

Więcej o projekcie z Oleśnicy:

Oleśnickie Święto Sportu to projekt mający na celu integrację środowiska różnych dyscyplin sportowych, zaprezentowanie potencjału sportowego Oleśnicy jej mieszkańcom oraz utrwalenie w województwie dolnośląskim wizerunku Oleśnicy jako miasta otwartego, dynamicznego, stawiającego na aktywność fizyczną jako istotnego czynnika rozwoju jego mieszkańców.

W ciągu jednego dnia obiekty sportowe Oleśnicy będą tętnić życiem od wczesnych godzin porannych do późnych godzin popołudniowych. W ramach Oleśnickiego Święta Sportu zostaną rozegrane małe turnieje towarzyskie dzieci i młodzieży w dyscyplinach na co dzień obecnych w Oleśnicy, na które zostaną zaproszone zaprzyjaźnione kluby z innych miejscowości.

Dopełnieniem rywalizacji dzieci i młodzieży będą mecze pokazowe gwiazd oraz turnieje dla drużyn branżowych. Zwieńczeniem całego aktywnego dnia będzie festyn rekreacyjny dający możliwość mieszkańcom Oleśnicy udziału w różnorodnych konkurencjach ruchowych, w tym również tych z programu The World Games.

STRONA GŁOSOWANIA NA PROJEKT OLEŚNICKIE ŚWIĘTO SPORTU

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony