Wernisaż rowerowej fotografii w Bramie Wrocławskiej

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy fotografii rowerowych.


REKLAMA

Wystawa stworzona została ze zdjęć zgromadzonych wśród uczestników PROJEKTU TANDEM, realizowanego przez grupę Oleśnica Bajk Stajl, Stowarzyszenie Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy oraz Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy, w ramach programu SENIORZY W AKCJI (Edycja 2015) Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“ i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Poprzez rowerowy PROJEKT TANDEM od września 2015 r. seniorzy zostali aktywizowani do międzypokoleniowych działań. Wspólnie udowodniliśmy, że rower jest do tego doskonałym narzędziem. W czasie 10 miesięcy zostały zorganizowane spotkania z seniorami i warsztaty digitalizacji starych zdjęć (rodziców i dziadków na rowerach), których finałem był piknik i wystawa odrestaurowanych fotografii w trakcie DNI OLEŚNICY 2016.

Do tego działania plastyczne z młodymi artystami, wspólne przejażdżki rowerowe trasami naszych dziadków, projekcje filmowe, spotkania i prezentacje, warsztaty pomocy przedmedycznej oraz wykłady edukacyjne z Powiatową Komendą Policji w Oleśnicy i wykładowcami Uniwersytetu Opolskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 października 2016 r. o godzinie 18.30 w Galerii Brama Wrocławska.

Więcej o projekcie i działaniach grupy Oleśnica Bajk Stajl na stronie grupy na Facebooku.

RED, BiFK

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony