Trener Pogoni uczył szkolną młodzież idei Fair-Play

Sławomir Morawski, współzałożyciel i trener Oleśnickiej Fundacji Rozwoju Sportowego oraz trener grup młodzieżowych w MKS Pogoni Oleśnica po raz kolejny spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Bierutowie.


REKLAMA

Tym razem wspólne lekcje poruszały tematykę zachowań Fair Play, ich wpływ na rozwój dzieci w różnych dziedzinach oraz korzyści płynące z prawidłowych postaw.

W spotkaniu z absolwentem bierutowskiej szkoły wzięły udział klasy 5a, 5c oraz 4a.

– Prezentacja przygotowana przez pana Sławomira stanowiła piękną ekspozycję zasad sportowych, które rzutują na naszą codzienność, relacje. Podczas spotkania, nie zabrakło wzruszeń, potrzebne były chusteczki, uczniowie udzielali pięknych odpowiedzi, dzielili się swymi doświadczeniami dotyczącymi tego, że doświadczyli oddziaływania fair play, ale też niestety, gdy ta zasada została zniweczona – relacjonuje spotkanie nauczycielka Joanna Węgrzyn-Bardo.

– „Dzięki zdrowej rywalizacji możemy stawać się lepsi(…)”,słowa M. Jordana, stanowią podsumowanie tego spotkania, ale nasuwa się jeszcze jedna myśl z kultowej pieśni „(…) ale ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że świat nie zginie nigdy DZIĘKI NIM!”- dodaje.

RED, J.Węgrzyn-Bardo

REKLAMA
  1. MKS

    Pogoń koncentruje się na pracy z młodzieżą i promocji swoich wychowanków, pochodzących z Oleśnicy i regionu. Skończyło się marzenie o ściętej głowie i pseudo awansach kosztem szkolenia młodzieży. Dotacja jaką Pogoń otrzymuje od Miasta Oleśnica to zaledwie część pieniędzy przeznaczanych na szkolenie dzieci i młodzieży w Pogoni OIeśnica. Budżet klubu jest 3 razy większy niż dotacja miejska. Bardzo nieudany wpis Tiger.

    (2)
  2. Tiger

    trener to powinien zabrac sie za POGON i wkoncu wyruszyc do ligi wyzej a nie miasto pieniazki daje a tu dalej nic

    (-1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony