Nowe piłkarskie boisko w Oleśnicy jeszcze w tym roku

Budowa boiska do piłki nożnej przy ul. Wojska Polskiego ma zostać zrealizowana w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.


REKLAMA

Projekt wygrał ubiegłoroczną rywalizację i musi zostać zrealizowany w tym roku . Czy uda się zmieścić w terminie? I co z inną inwestycją, o którą także zabiegali oleśniccy sportowcy? – Finalizowane jest wykonanie projektu boiska – mówi naczelnik wydziału architektury i budownictwa Leszek Goliński.

– Lekka zwłoka ze względu na rozstrzygnięcie, czy na posadowienie kontenerów potrzebne jest pozwolenie na budowę czy zgłoszenie. Urzędnik podkreśla, że nawierzchnia boiska powinna pojawić się najpóźniej jesienią, natomiast do końca roku przewiduje się ustawienie kontenerów dla piłkarzy.

Projekt zakłada wyrównanie terenu, wysiew trawy, zakup pomieszczeń szatniowych i bramek. W realizację tego projektu zaangażowana była szczególnie Akademia Piłkarska. – Obłożenie orlików i stadionu jest bardzo duże. Nowe boisko znacząco ułatwi organizację treningów oraz umożliwi prowadzenie większej ilości zajęć na miękkim, trawiastym podłożu – argumentowali działacze Akademii.

W ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego miało powstać także oświetlenie drugiego kręgu nad oleśnickimi stawami. Tutaj sytuacja jest bardziej klarowna. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pod koniec sierpnia ten projekt zostanie zrealizowany – mówi naczelnik Leszek Goliński.

Budowa oświetlenia, o którą zabiegali oleśniccy biegacza, będzie kosztowała około 70 tys. zł. Podobną kwotę miasto wyda na budowę boiska.

K.Kijakowska, fot.archiwalna

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony