Kibice Śląska wspomogli akcję honorowego krwiodawstwa

Kibice Śląska wspomogli akcję honorowego krwiodawstwa

W sobotę na parkingu marketu Intermarche odbyła się już po raz dziewiąty akcja Grupy Muszkieterów i Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Zbieramy krew dla Polski”.


REKLAMA

Oleśnica była jedną z ponad 170 miejscowości w Polsce, w których odbywały się akcje promujące honorowe krwiodawstwo. Z tej okazji na parkingu Intermarche stanął mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

W akcję kolejny raz zaangażowali się też oleśniccy kibice Śląska Wrocław, którzy od kilku lat towarzyszą corocznej zbiórce z hasłem „Śląsk Wrocław w naszych serach, Oleśnica w naszej krwi”. FC Oleśnica zadbała o to, aby na każdego, kto podzielił się cząstką siebie oprócz standardowego pakietu czekolad czekał bilet na mecz Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk.

Zbiórka krwi połączona była z festynem, który prowadził Aleksander Chrzanowski. W tle przygrywał zespół Orfea, a później wystąpili też Wyszogrodzianie. W międzyczasie organizowano konkursy, można było zapisać się do bazy dawców szpiku, oznaczyć rower u przedstawicieli policji, przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy ze Służbami Ratowniczymi, czy obejrzeć z bliska sprzęt straży pożarnej i militaria przygotowane przez stowarzyszenie Olsensium.

Łącznie przez kilka godzin zebrano 33,75 litrów krwi, którą podzieliło się 75 osób. Niewiele mniej, bo 60 osób zapisało się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony