Taneczny sukces Weroniki i Anieli na World Dance Week!

Sukces oleśnickich tancerek z sekcji JAST BiFK Oleśnica. Podopieczne Paulina Zasady medalistkami XVI World Dance Week.


REKLAMA

W dniach 6-11 grudnia w Hotelu Gołębiewskim Mikołajkach odbywa się jeden z największych festiwali tanecznych w Polsce i Europie – XVI World Dance Week. W tym roku w zawodach bierze udział ponad 1000 tancerzy z 18 państw. W ramach festiwalu rozgrywane są Mistrzostwa Europy IDO (International Dance Organization – największa na Świecie organizacja taneczna, zrzeszająca ponad ćwierć miliona tancerzy z 90 krajów) w stylach Jazz Dance, Modern i Balet, w różnych kategoriach wiekowych.

Na mistrzostwach nie zabrakło oleśnickiego akcentu. W kategorii Jazz Dance Solo Polskę reprezentowała Weronika Rytkowska, która ostatecznie uplasowała się na 8. miejscu. Ogromny sukces odniosły wspomniana Weronika Rytkowska oraz Aniela Prus, które w kategorii Duetów Jazz Dance wytańczyły srebrne medale. Złoto przypadło w udziale duetowi z Serbii, a brąz wywalczyły tancerki z Ukrainy.

Młode tancerki trenują na co dzień w sekcji JAST BiFK Oleśnica, choć żeby przygotować się do Mistrzostw, przez ostatnie dwa miesiące jeździły również na dodatkowe, indywidualne zajęcia do Wrocławia. Trenerem i choreografem tancerek jest Paulina Zasada.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony