Sportowo-językowe półkolonie z APO i Sky Blue School

Sportowo-językowe półkolonie z APO i Sky Blue School

Ubiegły tydzień był pierwszym z trzech tygodni półkolonii organizowanych przez Akademię Piłkarską Oleśnica i Szkołę Językową Sky Blue School.


REKLAMA

– Zajęcia prowadzone są na terenie Gimnazjum nr 1, a także na innych obiektach w Oleśnicy. Jeden dzień podczas każdego z turnusów spędzamy we Wrocławiu – mówi nam Mateusz Góra, opiekun i współorganizator sportowo-językowego Summer Campu, w którym łącznie w trzech turnusach uczestniczyć będzie 55 dzieci.

– Zależy nam, aby zapewnić dzieciom aktywności, które będą je rozwijały. Lekcję angielskiego prowadzi profesjonalny lektor, a opiekę sprawują trenerzy APO. Dbamy jednak, by wachlarz był szerszy niż sport i nauka języków, stąd różne warsztaty, które mamy nadzieje zainspirują dzieci – słyszymy. Były więc m.in. ćwiczenia z Cała Oleśnica Biega, warsztaty cyrkowe z przedstawicielem Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego, seans filmowym w Kinokawiarni Spirala, czy wyjście na basen Atola.

– Odwiedziliśmy również Humanitarium we Wrocławiu, gdzie wydłużaliśmy nogi, kopiowaliśmy się, ważyliśmy na wadze Newtona, graliśmy na pianinie bez klawiszy, zatrzymywaliśmy czas i robiliśmy wyścigi kulek – relacjonuje wyjazd Góra.

Dodatkowo tematem przewodnim Summer Campu jest nauka współpracy. – Chcemy uczyć najmłodszych zachowań przydatnych w życiu społecznym – wyjaśnia nasz rozmówce i dodaje: – Pierwszy turnus potwierdził nasze przekonania, że taka koncepcja jest słuszna, więc na pewno podobne przedsięwzięcia podejmie w przyszłości, również w przerwie zimowej.

fot.APO

REKLAMA
  1. @

    nie wstyd wam tak zrzynać… ??? brak własnych pomysłów, to kopiujecie innych – konkurencja w zimie była w Hydropolis i w Spirali to wy Humanitarium i Spirali… to żałosne!!

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony