Ruszają zapisy na jubileuszowy rajd „Dreptaki”

25 września 2016 roku odbędzie się V Oleśnicki Rajd Pieszy, którego organizatorem jest Międzyszkolny Integracyjny Klub Sportowy ,,JUNIOR” w Oleśnicy.


REKLAMA

W Rajdzie mogą brać udział wszyscy chętni. Warunkiem koniecznym uczestnictwa w Rajdzie dzieci i młodzieży do lat 18 jest zapewnienie opieki osoby dorosłej.

Imienne zgłoszenia wraz z datą urodzenia należy składać osobiście wraz z wpisowym w wysokości 10 złotych w sklepie „SPORT STYL ANNA” Oleśnica Plac Zwycięstwa w terminie od 16.08.2016 do 16.09.2016 r. w godzinach otwarcia sklepu. Wpisowe będzie wykorzystane na potrzeby związane z organizacją i przeprowadzeniem Rajdu.

Wpisanie się na listę uczestników Rajdu świadczy o akceptacji regulaminu Rajdu. Rajd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych.

TERMIN I TRASA RAJDU

Rajd odbędzie się 25 września 2016 r. o godzinie 9:30

Trasa rajdu pieszego (około 11,6 km) będzie wiodła ulicami, wiaduktem nad torami, malowniczymi ścieżkami, drogą asfaltową i polną:

Oleśnica – boisko „ORLIKA” przy II LO ul. Wojska Polskiego 56  –  przejście w kierunku ul. Kopernika – kierunek do ul. Podchorążych  – dalej w kierunku ul. Wileńskiej – następnie dochodzimy do ul. Krzywoustego, Limanowskiego – między ogródkami dochodzimy do ul. Moniuszki – przechodzimy wiaduktem nad torami – dochodzimy do ul. Wądoły – wzdłuż polnej drogi kierujemy się do wsi Świerzna – dochodzimy do „Stajni Wietrznej” – PÓŁMETEK  – powrót w odwrotnej kolejności – Rajd odbywać się będzie w dniu 25.09.2016r. w godz. 9:30 – 15:00. Trasa rajdu długości ok. 11,6 km. Start i meta na boisku „ORLIKA” przy II LO w Oleśnicy ul. Wojska Polskiego 56.

Na starcie Rajdu spośród zapisanych uczestników będą formowane 10–15 osobowe grupy. W związku z tym wymagane jest sprawne działanie. Sformowane grupy rajdowe będą maszerować od startu do mety w tym samym składzie.

PROGRAM  RAJDU

09:30 Zbiórka na boisku „ORLIKA” przy II LO w Oleśnicy, powitanie przez organizatorów i przedstawiciela policji, sformowanie grup rajdowych.

10:00 Wymarsz pierwszej grupy na trasę Rajdu.

11:00 Przybycie pierwszej grupy rajdowej na półmetek.

11:00-14:00 Posiłek i odpoczynek, konkursy sprawnościowe, pogadanki z pielęgniarką.

14:00 Wymarsz pierwszej grupy na metę Rajdu.

15:00 Zakończenie Rajdu.

Podczas rajdu organizatorzy gwarantują:  

  • Mapkę i szczegółowy opis trasy Rajdu dla pilotów
  • Okolicznościowy znaczek
  • Wodę mineralną,  słodycze oraz posiłek regeneracyjny na półmetku Rajdu
  • Nagrody niespodzianki
  • Nagrody w konkursach
  • Pokaz i demonstrację prawidłowego chodzenia z kijkami
  • Pierwszą pomoc medyczną
  • Zabezpieczenie przez Policję trasy Rajdu w newralgicznych miejscach

Szczegółowy opis trasy V Oleśnickiego Rajdu Pieszego „DREPTAKI”

Trasa V Oleśnickiego Rajdu Pieszego „DREPTAKI” – mapa

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony