Rowerowa niedziela z sycowskim MOSiR-em

W niedzielę z parkingu przy hali sportowej ruszył kolejny rajd rowerowy, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie.


REKLAMA

– Już od samego początku nim ruszyliśmy na trasę w asyście Policji wiedzieliśmy, że to będzie zupełnie inny rajd niż organizowane przez naszą instytucję wcześniejsze rajdy – mówi Adam Hrehorowicz, dyrektor MOSiR-u w Sycowie.

Prawie 60 osobowa grupa miłośników turystyki rowerowej zjawiła się o wyznaczonej przez organizatora godzinie na placu przed halą sportową, aby wspólnie ruszyć w tegoroczny rahd. – Najdłuższy jak dotychczas jaki dane nam było organizować, bo prawie 40 km. Piękna pogoda, stali bywalcy rajdów oraz liczna grupa nowych uczestników która w tym roku postanowiła wraz z naszą instytucją aktywnie wypoczywać jadąc na rowerach. To, że mieszkańcy naszej gminy wybierają naszą ofertę aktywności ruchowej oczywiście bardzo nas cieszy i dodaje więcej chęci do kolejnych działań, widząc zmęczone ale zarazem zadowolone twarze chce się więcej robić ciekawych projektów – dodaje pan Adam. rajd rowerowy 3

Trasa z Sycowa do Kobylej Góry wiodła ciekawymi alejkami przeplatanymi leśnymi ścieżkami oraz mniej ruchliwą, utwardzoną drogą. – Choć kilkakrotnie musieliśmy zsiadać z rowerów bo było ciężko nikt nie narzekał a wręcz przeciwnie widać było większa determinację aby osiągnąć określony cel. W tym roku gościliśmy na terenie bazy noclegowej należącej do Sycowskiej Gospodarki Komunalnej, która właśnie w Kobylej Górze ma „kawałek” swojego terenu. To tam mieliśmy dłuższy przystanek wraz z posiłkiem przygotowanym przez pracowników MOSiR-u – opowiada dyrektor ośrodka. rajd rowerowy 4

Tradycją sycowskich rajdów rowerowych są loterie z nagrodami. – W tym roku było ich bardzo dużo, a to za sprawą wsparcia jakie udzielił nam przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko, sklep rowerowy U BODZIA w Sycowie oraz pracownia rowerowa EVO-BIKE Adam Głowacki z Sycowa. Wielkie dzięki. W sposób szczególny składam podziękowania też dla pani Małgosi Pietras, Pawła Siwca za pomoc przy realizacji rajdu oraz pracowników MOSiR-u Joanny Ligęzy, Andrzeja Dyjaka, Józefa Noczyńskiego i Waldemara Wolskiego oraz Teresy Lindy, Marii Wolskiej i Kamila Starmacha za doskonałą organizację imprezy i profesjonalizm jaki prezentowali w trakcie jej trwania – kończy A.Hrehorowicz.

RED, MOSiR

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony