Ratowanie topielca na oleśnickim basenie

Ratowanie topielca na oleśnickim basenie

Akcja ratunkowa wobec tonącego była główna częścią pokazu, który Służby Ratownicze zorganizowały na basenie wspólnie z Oleśnickim Kompleksem Rekreacyjnym.


REKLAMA

 W sobotnie popołudnie mieszkańcy wypoczywający na basenie otwartym OKR Atol mieli okazję obejrzeć pokaz ratownictwa przygotowany przez Służby Ratownicze. Przebieg wydarzeń i zasady konkretnych technik wyjaśniał zebranym Tomasz Krawczak. Pokaz przyciągnął uwagę kilkudziesięciu osób.

Zanim jednak zabrano się do akcji ratunkowych, style pływackie, w tym te wykorzystywane przez ratowników, zaprezentowali publiczności zawodnicy klubu Torpeda Oleśnica – Sebastian Kołodziejczyk i Michał Kwaśny. Drugi z punktów pokazu było tzw. „holowanie” tonącego w wodzie na przykładzie różnych sytuacji zależnych m.in od stanu osoby potrzebującej pomocy. W tą wcielił się Marcin Krawczak.

Zwieńczeniem pokazu była pełna akcja ratunkowa, w której w rolę potencjalnego „topielca” wcielił się M.Kwaśny. Po udzieleniu poszkodowanemu pomocy w wodzie ratownicy przekazali poszkodowanego grupa z przybyłego na miejsce ambulansu, którzy kontynuowali akcję na lądzie. Po zakończeniu symulowanej akcji ratunkowej każdy chętny miał też okazję do przypomnienia sobie zasady pierwszej pomocy i przećwiczenia na fantomach resuscytacji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony