Prawie 350 oleśniczan na rodzinnym rajdzie rowerowym

Prawie 350 oleśniczan na rodzinnym rajdzie rowerowym

W niedzielne przedpołudnie w trasę wyruszyli uczestnicy XVII Oleśnickiego Rajdu Rowerowego. Na starcie stanęło kilkuset miłośników rowerowych wycieczek.


REKLAMA

W XVII Oleśnickim Rajdzie Rowerowym wystartowało 337 osób w tym 166 kobiet. Głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia byli: MIKS „JUNIOR” w Oleśnicy z prezesem Jarosławem Janeczkiem, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oleśnicy reprezentowanym przez Marlenę Wagę , Moje Boisko Nasz Orlik 2012 reprezentowane przez animatorów Mariusza Kiryka i Piotra Glinkę, Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury, w głównej roli dyrektorka Grażyna Dłubakowska, Jolanta Kwaśniewska – dyrektor II LO w Oleśnicy, OKR ATOL w Oleśnicy wraz z dyrektorem Dariuszem Sendkiem, oraz Maciejem Sytą reprezentującym Urząd Gminy Oleśnica.

Trasa Rajdu przebiegała na pętli ok. 35 km od startu przy boisku „Orlik” na terenie IILO, kolejno przez Nieciszów – Krzeczyn – Ligota Mała – Nowa Ligota – Smolna (postój) – Gręboszyce – Świerzna, do mety w miejscu startu.

Uczestnicy mieli zapewnioną fachową opiekę medyczną przez dr Tomasza Piskozuba, dr Jacka Kowalskiego, pielęgniarke Grażynę Śliwkę oraz przez Służby Ratownicze z Oleśnicy. Główni organizatorzy Mariusz Kiryk oraz Jarosław Janeczek przywitali wszystkich uczestników wraz z Burmistrzem Oleśnicy Michałem Kołacińskim. Przedstwiciele Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy omówili zasady bezpieczeństwa poruszania się rowerem podczas tego rajdu. Michał Kołaciński dał sygnał do rozpoczęcia wyjazdu grupom na trasę Rajdu zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu i życzył powodzenia na trasie Rajdu.

Organizatorzy przypominali, że celem rajdu jest rekreacja i zdrowe spędzenie czasu, a nie wyścig kolarski. Na starcie było widać przedstawicieli mediów oleśnickich, oraz licznych mieszkańców naszego miasta. Panie Marlena Waga, Beata Grzybek, Maria Kiryk oraz Alfred Hadała wręczali każdemu uczestnikowi pamiątkowy znaczek rajdowy, a na trasę zabezpieczenie energetyczne w postaci batona i talonu na gorącą kiełbaskę i napój oraz wody mineralnej.

Osoby funkcyjne rajdu otrzymały plastrony z napisem „PILOT i „ORGANIZATOR” a w kamizelce „KOMANDOR RAJDU” jako pierwszy wystartował Krzysztof Waga. Lemiech Piotr i Dżugaj Krzysztof z Powiatowej Komendy Policji zabezpieczali całość trasy pod względem bezpieczeństwa natomiast Janusz Bieniek jadąc samochodem z napisem „koniec rajdu” zamykał cały peleton, który jednocześnie był zabezpieczeniem technicznym. Za peletonem jechała karetka ze Służb Ratowniczych

Po pokonaniu części trasy, w miejscowości Smolna odbyła się przerwa wypoczynkowa, podczas której wszyscy zostali poczęstowani gorącą kiełbasą i napojem przygotowaną przez właściciela Baru Mlecznego w Oleśnicy. Podczas tej przerwy policjant z KPP w Oleśnicy Leszek Stępień znakował rowery naszym uczestnikom.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był sprawnościowy wielozadaniowy tor przeszkód, nie liczył się wynik, nie czas lecz dobra zabawa i uczestnictwo. Każdy kto ukończył ten tor otrzymywał drobny upominek od pani Marleny Wagi oraz Beaty Grzybek. Nad całością pieczę sprawował Mariusz Kiryk.

 Po dotarciu do mety rajdu Burmistrz Michał Kołaciński, Mariusz Kiryk oraz Maciej Syta w imieniu organizatorów wręczali upominki między innymi dla:

 Najstarszych uczestników:

 1. Porczyński Jan

2. Chojnacki Kazimierz

 1. Wójcik Henryk

Najstarszych uczestniczek:

 1. Wójcik Irena
 2. Zaborowska Danuta
 3. Zielińska Janina

Najmłodszych uczestników:

 1. Huber Grzegorz
 2. Kral Tymoteusz
 3. Dyrka Wojciech

Najmłodszych uczestniczek:

 1. Kurowska Zuzia
 2. Szponarska Marcelina
 3. Huber Gabriela

Organizatorzy wręczali upominki miedzy innymi najliczniejszym rodzinom biorącym udział w rajdzie: Piskozubom, Kowalskim, Żeglinskim, Glinkom. Również nagrody otrzymali: zapisana pierwsza na liście Elżbieta Śmitkowska, siedemnasty na liście, gdyż to jest 17 edycja rajdu Edward Kupczak i Waldemar Michalec jako ostatni zapisany na liście uczestników naszego rajdu. Z uwagi na to, że nie wszyscy odebrali upominki w imieniu organizatorów prosimy o zgłoszenie się na miejsce startu rajdu tj. II LO w Oleśnicy w poniedziałek w godzinach od 16:00 do 20:00.. Czekać tam będzie na Was przedstawiciel organizatorów Mariusz Kiryk.

Podsumowując, rajd został przeprowadzony zgodnie z jego założeniami . Uczestnicy imprezy byli bardzo zadowoleni i wyrazili chęć udziału w następnych edycjach Rajdu.

Impreza była dofinansowana przez Urząd Miasta w Oleśnicy, Starostwo Powiatowe w Oleśnicy, Urząd Gminy Oleśnica oraz OKR ATOL w Oleśnicy i PCEiK w Oleśnicy.

Fundatorami nagród Rajdu byli: Powiat Oleśnicki, Miasto Oleśnica, Gmina Oleśnica, OKR ATOL Oleśnica, PCEIK Oleśnica, Centrum Stomatologiczne dr Macieja Kozłowskiego, sklep rowerowy „Walbi” Janusza Bieńka ,hurtownia „Vimpel” w Sycowie, Piotr Błaszczak”ORANGE” , sklep chemiczny „Chemar”, sklep sportowy „Sport Edukator”, P.H.U. TWOJE HOBBY Floriana Pilarskiego, Intermarche w Oleśnicy, Firma „BORAMEX” w Oleśnicy, SPORT STYL ANNA Anny i Andrzeja Zwierzyków, właściciel „American Pizza Express”. Patronem medialnym tego Rajdu była Panorama Oleśnicka, Tygodnik „Oleśniczanin”, Moja Oleśnica, Oleśnicki Sport.

Ponadto wielu uczestników rajdu otrzymało nagrody niespodzianki. Wszystkim uczestnikom, instytucjom, sponsorom, organizatorom i osobom pomagającym przy bezpiecznym przebiegu rajdu serdecznie – dziękujemy.

Szczególne podziękowania dla st.asp. Marka Merchuta p.o/ Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego z Powiatowej Komendy Policji w Oleśnicy za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie rajdu poprzez swoich współpracowników. Serdecznie dziękujemy Januszowi Bieńkowi za pełnienie funkcji technicznej, wyrazy uznania za naprawy serwisowe podczas Rajdu. Dziękujemy lekarzom, pielęgniarce oraz Służbom Ratowniczym, oraz Leszkowi Stępniowi z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy za sprawne znakowanie rowerów naszym rowerzystom.

RED, Organizatorzy

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony