Pierwszy turnus Wakacyjnych Warsztatów Sportowych z OFRS za nami

Pierwszy turnus Wakacyjnych Warsztatów Sportowych z OFRS za nami

W dniach 18-22 lipca odbył się pierwszy z dwóch tegorocznych turnusów Wakacyjnych Warsztatów Sportowych, organizowanych przez Oleśnicką Fundację Rozwoju Sportowego.


REKLAMA

To druga edycja wakacyjnych zajęć w formie półkolonii, które mają na celu organizację czasu wolnego młodym mieszkańcom Oleśnicy, a także zachęcenie ich do aktywności ruchowej i uprawiania sportu.

W tym roku warsztaty odbywają się na terenie Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy oraz na boisku przy hali Atol. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Każdy dzień rozpoczyna się od wspólnego śniadania, dzieci mają również zapewniony obiad, napoje oraz podwieczorek.

Podczas pięciu dni turnusu odbywają się zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, całodniowa wycieczka do Sielskiej Zagrody obok Kiełczowa, wyjście do Parku Rozrywki Rodzinnej, bajkowy seans w kinokawiarnii Spirala, zajęcia z języka angielskiego ze szkołą językową Between oraz wizyta ratowników medycznych z Służb Ratowniczych.

Bogaty harmonogram uzupełnia blok zajęć pod hasłem „Sportowe Podwórko”, podczas których dzieci rozwijają swoją kreatywność wymyślając gry i zabawy wedle własnego uznania. Jak podkreślają organizatorzy, Wakacyjne Warsztaty Sportowe to przede wszystkich zabawa, radość i rozwój, ale także wychowanie, na które trenerzy prowadzący zajęcia zwracają dużą uwagę.

– Pierwszy turnus Wakacyjnych Warsztatów Sportowych był bardzo udany, dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas, a rodzicom za zaufanie. Dziękujemy również szkole językowej Between za przeprowadzenie zajęć z języka angielskiego oraz ratownikom z Służb Ratowniczych Oleśnica za przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy – podsumowuje OFRS.

RED, źródło i fot. OFRS

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony