Oleśniczanie wakacje żegnali na sportowo wspólnie z OFRS

Oleśniczanie wakacje żegnali na sportowo wspólnie z OFRS

Za nami drugi Rodzinny Festyn Sportowy. Podobnie jak rok temu organizatorom, Oleśnickiej Fundacji Rozwoju Sportowego, dopisała pogoda i frekwencja.


REKLAMA

– Festyn to świetna forma spotkania z ludźmi i organizacji czasu wolnego dla najmłodszych, angażując przy tym rodziców i dzieci. Stał się on dla nas szczególnie ważny ze względu na interakcję z lokalną społecznością, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby impreza była maksymalnie urozmaicona i by każdy znalazł tu coś dla siebie – mówi Agnieszka Krowicka, wiceprezes fundacji.

Głównym punktem imprezy były konkurencje sportowe – piłkarski slalom, mistrz celności i tor sprawnościowy. – Za udział każdy uczestnik otrzymywał upominek i los na loterii, w której do wygrania były sportowe gadżety i vouchery na udział w zajęciach Oleśnickiej Szkoły Futbolu i Pompoletek – wyjaśnia trener Wojciech Straszak.

W międzyczasie taneczne show dały cheerleaderki grupy The Fever pod opieką Pauli Binek, działające pod egidą OFRS. Imprezę uświetniły też występy zaprzyjaźnionych klubów i organizacji. Royal Fitness Planet dało energetyczny pokaz Drums Alive, formy fitnessu opartej na pracy z dmuchanymi piłkami i drewnianymi pałeczkami. Sprawnością swego ciała pochwalili się też podopieczni Fighters Factory – zarówno starsi zawodnicy, jak i maluchy z zajęć „Dzieciaki na macie”.

– Wśród dzieci największe zainteresowanie poza atrakcjami sportowymi wzbudziły animacje prowadzone przez Agencję Artystyczną Dla Dzieci – Hopek. Animatorki malowały twarze, tworzyły rozmaite kształty z balonów oraz ku uciesze dziewczynek robiły „doplatanki” z kolorowych włosów. Wielką atrakcją okazały się też dmuchane kule, w których dzieci i dorośli mogli wykonywać wszelkiego rodzaju ewolucje, zderzać się, przewracać, a przede wszystkim niesamowicie bawić. Całość uzupełniło stoisko z watą cukrową i trampolina dla najmłodszych – dodaje pani Agnieszka.

Nad bezpieczeństwem wszystkim uczestników czuwali przedstawiciele Służb Ratowniczych, przy okazji gotowi, aby chętnych przeszkolić z udzielania pierwszej pomocy.

– Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji festynu Miastu Oleśnica, firmie Auto-Truck Sp. z o.o. z Wrocławia, Agencji Artystycznej „Hopek”, firmie Pan Balon z Wrocławia, firmie Best Garage, Służbom Ratowniczym, Royal Fitness Planet, klubowi Fighters Factory, pani Marcie Wojtczak, a także osobom, rodzicom i organizacjom, które na co dzień przyczyniają się do lepszego funkcjonowania fundacji. Dziękujemy – wymienia wiceprezes Oleśnickiej Fundacji Rozwoju Sportowego.

Przedstawiciele fundacji zapraszają też na zajęcia prowadzone przez OFRS.  – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców proponujemy zajęcia dla dzieci w dwóch obszarach: treningi piłki nożnej w Oleśnickiej Szkole Futbolu dla dzieci z rocznika 2007 i młodszych oraz treningi w grupie tanecznej cheerleaderek „Pompoletki” dla dziewczynek z roczników 2004-2012. Zapraszamy na próbne treningi, zapisy trwają cały rok – powiedział nam W.Straszak.

– Gorąco zachęcamy również wszystkie dziewczęta od 16 roku życia, aby dołączyły do zespołu cheeleaders The Fever. W tym sezonie zespół będzie dopingować drużynę koszykarską KK Oleśnica. Startujemy już 5 września. Przyjść na trening, poznać Nas i porozmawiać z trenerami można przyjść zawsze – dodaje A.Krowicka.  Zapisy przyjmowane są telefonicznie (OSF: 791-826-614, Cheerleaderki: 605-299-159) i mailowo (ofrs@ofrs.com.pl).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony