Oleśniczanie pobiegli dla Michalinki i Jasia!


W niedzielne południe w Oleśnicy po raz kolejny połączono sport z pomocą innym. W centrum miasta odbył się Bieg Charytatywny dla Michalinki i Jasia.


REKLAMA

Organizatorami wydarzenia, któremu przyświecał slogan „Pomaganie jest fajne” byli Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, KB Szerszeń i Samodzielna Inicjatywa Młodzieży. Start zlokalizowany był przed ratuszem.

To tam trwała rejestracja zawodników (każdy uczestników uiszczał dowolną opłatę startową na charytatywny cel), animacje dla najmłodszych, był też pokaz bokserski i przeprowadzona została licytacja fantów, wśród których były pluszaki, vouchery i inne gadżety, ale również sofa, kolacja z Burmistrzem Michałem Kołacińskim, czy gratki dla sportowych fantów, jak np. rękawice Wojciecha Bartnika, koszulka z autografami selekcjonerów polskiej reprezentacji piłkarskiej Leo Benhakkera i Adam Nawałki oraz koszulka z autografem Roberta Kubicy. Specjalne fanty pomogły mocno wesprzeć szczytny cel pokaźnymi kwotami. Pamiątka związana z R.Kubicą została wylicytowana za 3000 zł!

Po licytacji wszyscy zebrani zrobili sobie pamiątką fotografię i wyruszyli w trasę wiodącą ulicami miasta aż na amfiteatr nad stawami miejskimi. Tam na każdego, kto dotarł do mety czekała woda, muffinki oraz pamiątkowy medal. Całość zwieńczyło jeszcze jedno wspólne zdjęcie wszystkich biegaczy. Celem biegu była pomoc dwójce dzieci – Michalince i Jasiowi. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę genetyczną, a chłopiec ma zespół krótkiego jelita.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony